AKTUALNOŚCI
Dziewczęcy ŁZPN powalczy o piąte miejsce

Dziś rozegrane zostaną mecze finałowe XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej kobiet, czyli nieoficjalne mistrzostwa Polski kadr wojewódzkich U-16. Turniej rozgrywany jest na terenie województwa małopolskiego. W mistrzostwach bierze udział zespół ŁZPN.


keeza komplety sportowe

W obecnej formule mistrzostwa rozgrywane są od pięciu lat. W dwóch pierwszych edycjach, czyli latach 2011 i 2012 najlepszy okazał się zespół Wielkopolski. W 2013 triumfował Dolny Śląsk, a tytułu broniło Mazowsze. Wiemy już, że zawodniczki ze „stolicy” nie powtórzą ubiegłorocznego sukcesu. W wielkim finale tegorocznej edycji zagrają bowiem kadry z województwa pomorskiego oraz dolnośląskiego. Spotkanie zaplanowano na godzinę 11:30. Areną zmagań będzie obiekt Barciczanki Barcice.

W spotkaniu o trzecie miejsce zmierzą się Mazowiecki ZPN z Wielkopolskim ZPN. Oba zespoły mimo zajęcia pierwszego miejsca w swojej grupie, przegrały mecze półfinałowe. Mazowsze uległo 3:0 Dolnośląskiemu ZPN, natomiast Wielkopolska, po serii rzutów karnych, musiała uznać wyższość Pomorza. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1.

W meczu o piąte miejsce łodzianki zagrają z Kujawsko-Pomorskim ZPN. Kadra reprezentująca nasze województwo zajęła czwarte miejsce w grupie B, wygrywając jeden mecz – z Mazowieckim ZPN 2:1. W spotkaniach o miejsca 5-8 okazała się minimalnie lepsza o Lubelskiego ZPN. Spotkanie zostanie rozegrane w Starym Sączu na obiekcie tamtejszego Sokoła. Początek o 10:00. Dwa kwadranse wcześniej rozpocznie się starcie pomiędzy Małopolskim ZPN, a Lubelskim ZPN. Wyłoni ono ekipę, której przypadnie siódma lokata.

Autor: KN

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments