Dwa gole Michałka dały fotel lidera

Piłkarze Sokoła Aleksandrów udowodnili, że są w dobrej formie na początku sezonu. Po inauguracyjnym zwycięstwie na własnym boisku w spotkaniu 2. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej podopieczni trenera Michała Bistuły pewnie pokonali na wyjeździe Pilicę Białobrzegi 2:0. Obie bramki zdobył przed przerwą Michał Michałek.

Aleksandrowianie rozpoczęli spotkanie od bardzo mocnego akcentu. W 4. minucie Samuel Obi Uche prostopadłym podaniem obsłużył Michała Michałka. Snajper Sokoła wpadł w pole karne i atomowym uderzeniem pokonał Norberta Wnukowskiego. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Michała Wrzesińskiego dobrą okazję zmarnował Przemysław Woźniczak. Swoją przewagę zielono-biali udokumentowali po raz drugi po dwóch kwadransach. Po kapitalnej akcji Wrzesińskiego, który ograł w „szesnastce” trzech rywali piłka trafiła pod nogi Michałka, który ponownie wpisał się na listę strzelców. Niespełna 120 sekund później napastnik aleksandrowian mógł skompletować hat-tricka, jednak po zagraniu od Łukasza Marciniaka nieczysto trafił w piłkę. Białobrzeżanie przed przerwą dwukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Karola Domżała. Najpierw młodego golkipera strzałem głową próbował zaskoczyć Marcin Rawski, a następnie Konrad Rudnicki. W obu przypadkach bramkarz Sokoła popisał się skutecznymi interwencjami.

Po zmianie stron gospodarze przejęli inicjatywę, natomiast Sokół skupił się na grze z kontrataku. Mimo sporej przewagi w posiadaniu piłki białobrzeżanie przez bardzo długi czas nie potrafili skonstruować akcji zakończonej oddaniem strzału. Najlepszej okazji do strzelania gola nie wykorzystał Jacek Moryc. Po jego uderzeniu futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. W końcówce meczu gracze Pilicy jeszcze dwukrotnie próbowali zaskoczyć Domżała, jednak w obu przypadkach golkiper spisał się bez zarzutu.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu i potknięciu Lechii Tomaszów, która zremisowała na wyjeździe 2:2 z Łódzkim Klubem Sportowym, Sokół przesunął się na pozycję lidera.

Pilica Białobrzegi – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:2 (0:2)
Bramki: Michał Michałek 4,30

Pilica Białobrzegi: Wnukowski – Rawski, Moryc ż, Białecki, Karasek ż – Jaszczak (77’ Borzęcki), Janowski ż, Figiel ż, Wojtkielewicz (54’ Bogacz ż), Barzyński – Rudnicki (81’ Bykowski).

Sokół Aleksandrów: Domżał – Klepczarek, Woźniczak ż, Zwoliński, Bierżyński (77’ Stępień) – Wrzesiński ż, Knera, Osowski ż (64’ Chojecki), Marciniak, Obi Uche (73’ Pękała) – Michałek ż (83’ Miłosz).