Warta Sieradz wygrała w Radomsku

Trzecie zwycięstwo w nowym sezonie IV ligi odniosła Warta Sieradz. Spadkowicz z III ligi pokonał w Radomsko RKS Mechanika 1:0 (0:0), a zwycięskiego gola dla sieradzan zdobył w 71. minucie spotkania Bartosz Narożnik. Warta ma komplet zdobytych punktów, a RKS Mechanik przegrał wszystkie dotychczasowe spotkania.

Od początku spotkania Warta zepchnęła Mechanika do głębokiej defensywy. W 9. minucie goście mogli objąć prowadzenie, ale strzał Marcina Kobierskiego okazał się minimalnie niecelny. To była tak naprawdę jedyna groźna sytuacja w pierwszej połowie meczu.

Po zmianie stron przewaga Warty nadal była widoczna i pod bramką Rafała Dawida dochodziło do gorących spięć. W 66. minucie bliski szczęścia był Bartosz Naroźnik, który minął się jednak z piłką. Pięć minut później wykorzystał dośrodkowanie Jarosława Szyca i sieradzki zespół objął zasłużone prowadzenie. RKS Mechanik próbował zmienić losy meczu, ale obrona Warty na czele z Maciejem Mielcarzem grała bez zarzutu.

RKS Mechanik Radomsko – Warta Sieradz 0:1 (0:0)
Bramka: Bartosz Narożnik 71

RKS Mechanik: Dawid – Nowak, Perliński, Krawczykowski, Szewczyk (80′ Zieliński) – Tazbir (88′ Grabarczyk), Socik (83′ Pisarek), Kasztelan, Lewacki, Piasecki (73′ Walioszczyk) – Majewski

Warta Sieradz: Mielcarz – Piotr Kobierski, Pawlak, Sosnowski, Swędrowski – Szyc, Płaneta (88′ Klepacz), Składowski (46′ Pluta), Idzikowski – Narożnik, Marcin Kobierski (85′ Mitek)