Zwycięstwo Omegi Kleszczów w Przedborzu

Środowym meczem Pilicy Przedbórz z Omegą Kleszczów rozpoczęła się 25. kolejka IV ligi łódzkiej. Pojedynek drużyn z okręgu piotrkowskiego zakończył się wygraną Omegi 2:0 (1:0). Bramki dla drużyny Marcina Zimocha zdobyli: Paweł Kowalski z rzutu karnego oraz Marek Grabowski. To trzecie z rzędu zwycięstwo kleszczowskiego zespołu.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana. W 35. minucie jeden z zawodników Pilicy sfaulował w polu karnym Pawła Kowalskiego i prowadzący zawody sędzia Paweł Pskit podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Kilka minut później mógł być remis, ale Marek Jończyk trafił w słupek. Za to w 47. minucie czerwoną kartką, za faul, upomniany został Eryk Smuga z Omegi. Pilica atakowała, ale to Omega zdobyła drugiego gola.

W 78 minucie bramkarz Omegi Paweł Wiśniewski wybił piłkę aż na pole karne Pilicy. W spadającą futbolówkę trafił rezerwowy Marek Grabowski. Strzał był nie tylko silny, ale i precyzyjny. Piłka wpadła do siatki.

Pilica Przedbórz – Omega Kleszczów 0:2 (0:1)
Paweł Kowalski 35-rzut karny, Marek Grabowski 78

Pilica: Lewandowski – Rakowski (57′ Motyka), Janowski, Kucharski ż, Lizińczyk – Potakowski, Kornacki, Jończyk, Tarasenko ż – Jachymski (87′ Glenda), Madej.

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek, Grzywiński, Pałyska, Niedbała – Paweł Kowalski, Belica ż (85′ Pieniążek), Berg (65′ Szewczyk), Barański (75′ Grabowski) – Piotr Janeczek (88′ Krzysztof Kowalski), Smuga cz.