Do piłkarzy strzelano z pistoletu!?

Wydział Gier i Wydział Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Sieradzu będzie musiał zająć się meczem sieradzkiej klasy B (grupa III) pomiędzy Orłem Wola Wiązowa i Olimpią Karsznice. Spotkanie zostało bowiem przerwane w 68. minucie po tym jak obrońca gości dostał w twarz petardą. Z relacji kierownika Olimpii wynika, że w piłkarzy gości strzelano z pistoletu gazowego.

Jestem w piłce wiele lat i różne sytuacje przeżyłem, ale takiego chamstwa jeszcze nie. To co się działo to była masakra, prawdziwy Teksas. Do moich piłkarzy mierzono i strzelano z pistoletu gazowego. Na boisko co chwilę lądowały petardy, a w 60. minucie obrońca Olimpii został ogłuszony, po tym jak wyrzucał aut. Leżał kilka minut, nie mógł się podnieść. Postanowiliśmy opuścić boisko, a gospodarze jeszcze zaogniali sytuację. Jeden z moich piłkarzy został uderzony w szyję. Jestem tym wszystkim wstrząśnięty. Prosiliśmy kapitana gospodarzy o interwencję. Odpowiedział nam, że był odpust i chłopaki muszą sobie trochę postrzelać – mówi Wojciech Pogorzelski, kierownik Olimpii.

Ja znam tą sprawę i mogę tylko powiedzieć, że zajmiemy się jej zbadaniem dogłębnie. Muszę zapoznać się z meczowym protokołem, tym co napisał sędzia. Na pewno temat tego meczu zostanie przeanalizowany przez nasze wydziały – Gier i Dyscypliny – powiedział Jan Łochowski, prezes OZPN Sieradz.

Do sprawy bulwersującego zajścia będziemy wracać.

Załączamy fragment protokołu meczowego, który udało nam się zdobyć.