Kompromitacja Widzewa na własnym stadionie

Tego nikt się nie spodziewał. RTS Widzew Łódź przegrał przed własną publicznością 1:2 (0:2) z ŁKS 1926 Łomża w spotkaniu 15. kolejki III ligi (grupa I). Zespół Franciszka Smudy zagrał kompromitująco słabo i żegnany gwizdami opuścił stadion przy ulicy Piłsudskiego. Za tydzień zagra w Tomaszowie z Lechią, która w sobotę nadrobiła trzy punkty i ma szanse wyprzedzić łódzki klub na półmetku.

To miało być łatwe, lekkie i przyjemnie zwycięstwo. Do takiego stopnia, że Franciszek Smuda pozwolił sobie na zaskakujące roszady w składzie. W wyjściowej jedenastce zabrakło Michała Millera, a w ataku szkoleniowiec łódzkiej drużyny postawił na Aleksandra Kwieka i Kacpra Falona. RTS Widzew od pierwszej minuty ruszył do ataku, ale raził nieskutecznością i brakiem dokładności. Kibice nie przejmowali się jednak początkowym niepowodzeniem. Byli pewni, że oczekiwane bramki paść muszą. I rzeczywiście – padły, ale z ich zdobycia cieszyli się przyjezdni. W 29. minucie Patryka Wolańskiego pokonał Michał Misiak, a pięć minut przed przerwą trybuny uciszył Marcin Świderski.

Po przerwie łodzianie ruszyli na gości niczym zraniony lew. ŁKS pokazał jednak, że jest gotowy na frontalny ataki widzewiaków i umiejętnie rozbijał niedokładne ataki. Nerwy Franciszka Smudy na niewiele się zdały. Jego drużyna w niczym nie przypominała murowanego faworyta do awansu. Goście nastawili się na grę z kontry i kilka razy poważnie zagrozili bramce Wolańskiego. W końcówce spotkania Widzewowi udało się strzelić bramkę za sprawą rezerwowego Mateusza Ostaszewskiego, ale był to gol na otarcie łez. Kompromitacja stała się faktem.

RTS Widzew Łódź – ŁKS 1926 Łomża 1:2 (0:2)
Bramki: Mateusz Ostaszewski 90 – Michał Misiak 29, Marcin Świderski 40

RTS Widzew: Wolański – Kozłowski, Kostkowski, Zieleniecki, Pigiel – Michalski, Kazimierowicz, Radwański ż (67′ Kamiński), Mąka (46′ Świderski ż), Kwiek (61′ Gołębiewski) – Falon (79′ Ostaszewski)