Derbin: Chłopaki zasłużyli na małe piwo

PGE GKS Bełchatów wreszcie zagrał tak, jak wszyscy by sobie tego życzyli. W spotkaniu 32. kolejki II ligi zespół trenera Artura Derbina nie dał żadnych szans Wiśle Puławy, wygrywając 3:0 (0:0). Po spotkaniu szkoleniowiec chwalił postawę swoich zawodników. Jego zdaniem w pełni wykonali przedmeczowe założenia, a wisienką na torcie był bramka Szczepana Koguta.

Nie będę mówił o taktyce i założeniach, bo chłopcy zrealizowali je perfekcyjnie. Mimo tych dwóch ważnych zwycięstw w krótkim okresie jest w nas jeszcze dużo pokory, bo jeszcze niedawno byliśmy w nieco podobnej sytuacji jak trener Wisły ze swoją drużyną. Dziś wydarzyła się niesamowita historia, która mnie osobiście bardzo uradowała. Na boisku w ostatnich minutach mogliśmy zobaczyć dwóch młodych zawodników: Krystiana Pedę i Szczepana Koguta. Peda brał już udział w meczach mistrzowskich, natomiast Kogut dopiero po raz drugi znalazł się w meczowej osiemnastce, wszedł na końcówkę i w debiucie strzelił gola. Chciałbym, aby ta historia była takim wzorem dla młodych zawodników, którzy siedzą w szatni i niecierpliwie czekają na swoją szansę i wzorem na pracowitości i determinację, bo tak można o tym chłopaku mówić. Mam nadzieję, że to pozytywnie wpłynie na młodzież. Nie będę zdradzał tego, co się wydarzyło w przerwie w szatni. Porozmawialiśmy sobie na temat tego, co się wydarzyło i co jeszcze może wydarzyć. Chłopcy wyszli z wiarą, bo w tej pierwszej połowie było nam ciężko, przeżywaliśmy trudne momenty mając w nogach środowy mecz na grząskim boisku. Zabrakło może jakości, ale nie zabrakło charakteru. Zrealizowaliśmy swój plan w 100 procentach, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni. Konsekwencja i determinacja była do ostatnich minut i została wynagrodzona. Gratuluję chłopakom, bo ciężkie dwa mecze za nami w tym ciężkim momencie i myślę, że zasłużyli na małe piwo – powiedział Derbin.

Źródło: gksbelchatow.com