Cztery gole Widzewa i pewna wygrana w Kutnie

W ostatnim meczu sparingowym przed inauguracyjnym spotkaniem II ligi w Wejherowie z Gryfem (3 marca) drugoligowy Widzew Łódź wygrał w Kutnie z miejscowym KS Sand Bus, który występuje w IV lidze łódzkiej 4:0 (3:0). Podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego wygrali mecz zasłużenie. Byli zespołem lepszym od kutnowian. Mogli wygrać wyżej, ale zabrakło im skuteczności.

Wynik spotkania został ustalony tak naprawdę już przed przerwą. Czwartoligowcy do 20 minuty zachowali czyste konto. Później Widzew cieszył się ze strzelenia trzech bramek. Wynik spotkania otworzył Dario Kristo, pięć minut później na 2:0 podwyższył Radosław Sylwestrzak, a w 36. minucie po raz trzeci bramkarza z Kutna pokonał Przemysław Banaszak. Rezultat ustalił Marcin Kozłowski.

KS Sand Bus Kutno – Widzew Łódź 0:4 (0:3)
Bramki: Dario Kristo 20, Radosław Sylwestrzak 25, Przemysław Banaszak 36, Marcin Kozłowski 64

Widzew: Wolański (60′ Humerski) – Turzyniecki (60′  Kozłowski), Tanżyna (75′  Gibas), Sylwestrzak (46′  Pięczek), Wełna (75′ Zieleniecki) – Gutowski (60′ Zuziak), Kristo (60′ Kazimierowicz), Radwański (60′ Falon), Pieńkowski (32′ Michalski) – Banaszak (60′ Mąka), Mihaljević (46′ Świderski).