Widzew zremisował z Zagłębiem Lubin

Drugoligowcy z Widzewa Łódź zremisowali w Opalenicy z występującym w Lotto Ekstraklasie Zagłębiem Lubin 1:1 (1:0). Gol dla łodzian padł tuż przed przerwą, a strzelił go Marcel Stefaniak. Zagłębie wyrównało w końcówce spotkania. Po porażce z innym zespołem z elity Lechem Poznań kibice zespołu Zbigniewa Smółki mieli prawo obawiać się konfrontacji z lubinianami, tymczasem widzewiacy pozytywnie zaskoczyli swoją grą.

Drugoligowcy mogli objąć prowadzenie w 17. minucie, ale Rafał Wolsztyński zmarnował rzut karny posyłając piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później minimalnie spudłował Przemysław Kita. W końcu Marcel Stefaniak wpakował piłkę do bramki lubinian.
Po zmianie stron widzewiacy nadal grali ofensywnie. Christopher Mandiangu trafił z kilku metrów w bramkarza Zagłębia, potem znakomitą okazję zmarnował Portugalczyk Guilherme. Już w doliczonym czasie gry wyrównał, strzałem głową, Maciej Dąbrowski.
W najbliższą sobotę widzewiacy kończą obóz w Opalenicy meczem z Chrobrym Głogów.

Widzew Łódź – Zagłębie Lubin 1:1 (1:0)
Bramki: Marcel Stefaniak 43 – Maciej Dąbrowski 90+1

Widzew: Wolański (46’Mikołajczak) – Turzyniecki (46′ Brusiło), Zieleniecki (46′ Piskorski), Tanżyna (46′ Gibas), Pięczek (46′ Gutowski) – Juchacz, Radwański (46′ Ito), Stefaniak (75′ Jasiński), Mąka (46′ Banaszak) – Wolsztyński (46′ Guilherme) – Kita (46′ Mandiangu)