Bełchatowianie nie dali rady Warcie

Beniaminek I ligi bez punktu. PGE GKS Bełchatów przegrał w sobotę w  Grodzisku Wielkopolskim mecz 2. kolejki z Wartą Poznań 0:1 (0:0). Jedyny gol padł w 71. minucie po strzale Tomasza Boczka. Mecz mógł się ułożyć inaczej gdyby w 24. minucie Artur Golański z Bełchatowa wykorzystał rzut karny. Strzelił w sposób sygnalizowany i jego uderzenie obronił Adrian Lis.

To było wyrównane spotkanie i remis byłby najsprawiedliwszym wynikiem. W pierwszej połowie bełchatowianie mogli objąć prowadzenie, ale zmarnowali jedenastkę. Za to po zmianie stron Warta okazała się skuteczniejsza o jedną bramkę.

Poznaniacy kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 89 minucie czerwoną kartką (druga żółta) upomniany został Wiktor Długosz.W najbliższą sobotę (10 sierpnia) PGE GKS Bełchatów podejmuje drugiego pierwszoligowego nowicjusza, czyli Radomiaka Radom.

Warta Poznań – PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: Tomasz Boczek 71

PGE GKS: Lenarcik – Grzelak, Grolik, Magiera, Wołkowicz – Bartosiak, Czajkowski, Golański (66′ Małachowski), Putin (64′ Biel), Marzec ż – Zdybowicz (83′ Mas).