AKTUALNOŚCI
Wypowiedzi trenerów po derbach Łodzi

ŁKS Łódź wygrał na Widzewie 2:0 (1:0) i dołożył trzecie kolejne zwycięstwo do swojego pierwszoligowego dorobku. Sytuacja obu łódzkich klubów jest zgoła inna. Zespół Wojciecha Stawowego zasiadł na pierwszym miejscu w tabeli, a Widzew nie zdobył nawet jednego punktu w trzech spotkaniach. Poniżej wypowiedzi obu szkoleniowców.

Wojciech Stawowy: Chcę pogratulować swojej drużynie tego, co zrobiła, czyli wygrała ważny dla naszych kibiców mecz derbowy. Spotkanie stało na niezłym poziomie, chociaż miało różne fazy. Było dużo walki, tak jak to powinno w derbach bywać, ale było też dużo dobrej gry, szczególnie w wykonaniu mojego zespołu. Byliśmy w każdej formacji lepsi od Widzewa, graliśmy piłkę bardziej dojrzałą i poukładaną. Właśnie z tego brały się sytuacje, z tego wzięły się bramki. Widzew też miał swoje okazje, lecz na posterunku stał Arkadiusz Malarz, który wywiązywał się ze swoich zadań. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, bo wygraliśmy z trudnym rywalem, na trudnym terenie i w dobrym stylu. Z przekroju całego meczu byliśmy zespołem lepszym, ale podkreślę jeszcze raz, że graliśmy z dobrą drużyną, która postawiła wysoko poprzeczkę. W derbach górą okazał się jednak ŁKS.

Enkeleid Dobi: Komentarz może być krótki – jesteśmy wszyscy zawiedzeni wynikiem i trzeba to powiedzieć jasno. To jest trzecia porażka z rzędu, jeszcze nigdy czegoś takiego nie przeżywałem jako trener, ale taka jest piłka. Zawsze musi być ten pierwszy raz. Cała drużyna jest zawiedziona, kibice też, ale na pewno nie możemy zabrać piłkarzom walki, determinacji oraz tego, że chcieli rozstrzygnąć ten mecz na swoją stronę. ŁKS miał dwa uderzenia celne, z których zdobył dwie bramki. Konsekwencja, skuteczność były po ich stronie. Remis byłby sprawiedliwym wynikiem, ale tak się nie stało. Co robić? Trzeba pracować dalej, jeszcze mocniej. Może sto procent to jest za mało i trzeba dać z siebie sto dziesięć procent. Jest mi przykro, bo drużyna nie zasłużyła na porażkę, pokazała się z najlepszej strony w kwestii determinacji czy walki. Czasem brakowało gdy, ale trzeba pamiętać, że to były derby.

Źródło: widzewtomy.net

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments