Krok po kroku do upragnionego celu

Widzew Łódź wygrał trudny, wyjazdowy mecz 29. kolejki I ligi z GKS Jastrzębie 2:0 (1:0) i uczynił kolejny krok do bezpośredniego awansu. Bramki dla łódzkiej drużyny padały w końcówkach połów. Najpierw tzw. trafieniem do szatni na listę strzelców wpisał się Kristoffer Hansen, a wynik ustalił minutę przed końcem regulaminowego czasu Karol Danielak.

Zwycięstwo Widzewa mogło być wyższe. W 82. minucie Marek Hanousek nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Jego uderzenie z jedenastu metrów obronił Bartosz Neugebauer. Kolejnym rywalem zespołu Janusza Niedźwiedzia będzie kielecka Korona, a mecz rozegrany zostanie w najbliższą środę (26 kwietnia) o 20:30 na stadionie przy Piłsudskiego.

GKS Jastrzębie – Widzew Łódź 0:2 (0:1)
Bramki: Kristoffer Hansen 44, Karol Danielak 89

Widzew: Ravas – Stępiński, Hanousek (90′ Dejewski), Kreuzriegler, Danielak – Lipski (65′ Nowak), Kun, Terpiłowski (90′ Zawadzki), Hansen (76′ Gołębiowski), Nunes – Villa (64′ Zieliński)