Puchar Tymbarku – zwycięzcy

W Kleszczowie zakończyły się finałowe rozgrywki wojewódzkiego finału XI Turnieju o Puchar Tymbarku „Z podwórka na stadion” W rywalizacji dziewcząt najlepsza okazała się drużyna SP Nowy Dwór. Wśród chłopców wygrała SP 13 Bełchatów.

W finałowym pojedynku zawodniczki z Nowego Dworu pokonały Ostrovię Ostrówek 3:1 (0:1). W meczu o brązowy medal MUKS Dargfil Tomaszów okazał się lepszy od UKS Sokoła Regnów, wygrywając 2:0.

Wcześniej w półfinałach Ostrovia rozbiła UKS Sokół Regnów 7:0 (4:0), zaś Nowy Dwór po błędzie tomaszowskiej bramkarki wygrał z Dargfilem 1:0 (0:0).

W meczach ćwierćfinałowych turnieju dziewcząt padły następujące wyniki:

UKS Ostrovia Ostrówek – UKS Wierzchlas 10:0
UKS Sokół Regnów – SP Niedźwiada 2:0
SP Chociszew – MUKS Dargfil Tomaszów 1:4
UKS Watra Gidle – SP Nowy Dwór 1:5

Zwycięski zespół grał w następującym składzie: Klaudia Mikołajczyk, Angelika Kołodziejek, Natalia Dynarczyk, Natalia Mikulska, Donata Rakowska, Paulina Kaczyńska, Wiktoria Karcz, Kinga Walas, Sylwia Pietrzak, Aleksandra Kowalczyk. Trenerem drużyny jest Artur Osadowski.

Oto skład Ostrovii: Maja Kaźmierczak, Oliwia Dwornik, Wiktoria Bednarek, Aleksandra Malusiak, Kinga Podłunas, Dominika Włodarczyk, Natalia Suchecka, Weronika Józefiak, Alicja Pietrzak. Trener: Edward Grzęda.

Najlepszą zawodniczką wybrano: Dominikę Włodarczyk (Ostrovia Ostrówek), najlepszą bramkarką Aleksandrę Goskę (Dargfil Tomaszów), a królową strzelczyń została Klaudia Mikołajczyk (SP Nowy Dwór) – 19 bramek.

W turnieju chłopców najlepsi okazali się zawodnicy SP 13 Bełchatów. Podopieczni Zbigniewa Karbownika pokonali w finale SP 7 Zduńska Wola 2:1. Trzecie miejsce wywalczyli piłkarze SP 4 Skierniewice, którzy pokonali MUKS Pelikan Łowicz 6:0. Wcześniej w półfinałach SP 13 Bełchatów wygrał z SP 4 Skierniewice 4:1, a SP 7 Zduńska Wola pokonała po zaciętym boju Pelikana 5:3.

Oto wyniki ćwierćfinałowych spotkań:
SP 7 Zduńska Wola – SP 12 Tomaszów 2:0
SP 4 Skierniewice – SP 12 Piotrków 2:0
SP 3 Łęczyca – SP 13 Bełchatów 2:3
MULKS Jamory Zgierz – MUKS Pelikan Łowicz 1:2

Zwycięzcy grali w następującym składzie: Piotr Siewier, Jakub Karbownik, Jakub Sinkowski, Jakub Chudzik, Damian Warnecki, Krystian Kurdasiński, Piotr Kowalczyk, Bartłomiej Lisowski, Piotr Mielczarek, Krzysztof Bęben, Bartosz Łudczak, Piotr Pabich. Trener: Zbigniew Karbownik.

Oto skład SP 7 Zduńska Wola: Daniel Maciaszek, Mateusz Miłak, Mikołaj Winnicki, Mieszko Lorenc, Mateusz Grobelny, Julian Tonder, Jakub Kazek, Wiktor Marlicki, Dawid Fidler, Tymoteusz Karasiński, Daniel Pluskwa. Trenerem był Marek Lorenc.

Najlepszym zawodnikiem wybrano: Jakuba Karbownika (SP 13 Bełchatów), najlepszym bramkarzem Mikołaja Winnickiego (SP 7 Zduńska Wola), a najlepszym strzelcem został Krzysztof Janus (SP 4 Skierniewice) – 19 bramek.

W turnieju wzięło udział 24 mistrzów powiatowych w kategorii chłopców i dziewcząt – rocznik 2001.

Organizatorem turnieju był PZPN wspólnie z ŁZPN oraz OZPN Piotrków. Finał odbywał się na obiektach     LKS Omega Kleszczów. Zwycięzcy awansowali do półfinałów krajowych rozgrywek o Puchar  Tymbarku.