Wymęczony awans Lechii Tomaszów

Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę ostatniego meczu 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego. Trzecioligowa Lechia Tomaszów wygrała na wyjeździe 1:0 ze Stalą Niewiadów (piotrkowska klasa okręgowa). Gola na wagę awansu do półfinału strzelił w 103. minucie dogrywki Wiktor Żytek.

Pojedynek zapowiadał się bardzo ciekawie. Gospodarze od samego początku grali ambitnie i starali się na każdym kroku dorównać występującym o dwie klasy wyżej gościom z Tomaszowa Mazowieckiego. Stal stworzyła kilka groźnych okazji, ale nie była w stanie zaskoczyć Konrada Przybylskiego.

Druga połowa również nie przyniosła goli, a więc o wszystkim zadecydować miała dogrywka. Tuż przed końcem jej pierwszej odsłony na listę strzelców wpisał się Wiktor Żytek. Jak się później okazało było to trafienie na miarę awansu do półfinału okręgowych rozgrywek Pucharu Polski.

Stal Niewiadów – Lechia Tomaszów 0:1 – po dogrywce (0:0, 0:0)
Bramka: Wiktor Żytek 103

Lechia: Przybylski – Król (68′ Łazowski), Magdoń, Cyran, Matysiak – Mirecki, Maksymilian Rozwandowicz, Żytek, Krawczyk – Stańdo, Jakub Rozwandowicz (110′ Cieślik).