AKTUALNOŚCI
Zatrzymani działacze !

Sąd w Łodzi aresztował trzy osoby z Zielonej Góry, podejrzane o korupcję w związku z nieprzyznaniem licencji ŁKS i przyznaniem jej Cracovii. Pomoc mogła kosztować nawet 7 mln złotych.


keeza komplety sportowe


Sąd aresztował trzy osoby z Zielonej Góry na polecenie prokuratury i CBA. Przedstawiono im zarzuty płatnej protekcji w związku z działalnością statutową ŁKS – poinformował wczoraj PAP rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi Jarosław Szubert. – Większość materiału w tej sprawie objęta jest klauzulą tajności z uwagi na tajemnicę państwową. Owa klauzula daje dowód, że w sprawę zamieszani być mogą wysoko postawieni politycy.
Przypomnijmy, że latem 2009 roku ŁKS – choć zajął siódme miejsce w ekstraklasie – został z niej wyrzucony za niespełnienie wymogów licencyjnych. W miejsce łódzkiego klubu gra Cracovia. Za ŁKS wstawił się nawet ówczesny wiceprezydent miasta Włodzimierz Tomaszewski, który również złożył doniesienie do prokuratury w sprawie niejasności podczas przyznawania licencji. Działacze starej spółki ŁKS liczą, że po ujawnieniu nieprawidłowości w przyznawaniu licencji otrzymają gigantyczne odszkodowanie.
Jarosław Paradowski, rzecznik prasowy ŁKS, wydał oświadczenie: ”W związku z zatrzymaniem trzech osób związanych z sekcją piłkarską ŁKS informuję: Śledztwo prowadzone przez CBA trwa od sierpnia 2009 roku i dotyczy ŁKS SSA, czyli dawnego właściciela sekcji piłkarskiej. Obecni właściciele ŁKS nie mają nic wspólnego z dzisiejszymi zatrzymaniami. Nie został zatrzymany żaden z piłkarzy ani pracowników, którzy obecnie grają czy działają w Łódzkim Klubie Sportowym SA, czyli podmiocie, który w kwietniu 2010 roku przejął akcje od Urzędu Miasta”.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments