AKTUALNOŚCI
Dołączył Łotysz

Od rundy wiosennej obecnego sezonu Ekstraklasy w Widzewie Łódź występować będzie Jurijs Žigajevs. 25-letni etatowy skrzydłowy reprezentacji Łotwy podpisał z klubem 1,5-roczny kontrakt z możliwością jego przedłużenia.

gadzety kibica keeza

 

Žigajevs grał ostatnio w barwach łotewskiego wicemistrza kraju FK Ventspils. W sezonie 2010 zawodnik zdobył piętnaście goli. Do zespołu Widzewa dołączy na początku stycznia.
– Drużyna nie udała się jeszcze na zimowe urlopy, a już teraz postanowiliśmy ją wzmocnić. Naszym pierwszym nabytkiem przed rundą wiosenną jest skrzydłowy pomocnik reprezentacji Łotwy. To już kolejny kadrowicz w drużynie Widzewa. Jurijs Žigajevs był jednym z najlepszych zawodników FK Ventspils i mocno przyczynił się do zdobycia przez ten klub wicemistrzostwa kraju. Występy w ekstraklasie Łotwy łączył z grą w reprezentacji, z którą walczy obecnie w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2012 – przedstawia Mateusz Cacek, wiceprezes zarządu Widzewa Łódź. Žigajevs występuje na pozycji skrzydłowego pomocnika, swoją karierę piłkarską rozpoczynał w klubie FK Ilūkste. Następnie był zawodnikiem FK Zibens/Zemessardze, skąd trafił do FK Rīga. Debiut w ekstraklasie Łotwy zaliczył w 2002 roku. Od 2008 roku reprezentował barwy FK Ventspils, z którym wywalczył mistrzostwo oraz wicemistrzostwo kraju, a także grał w Lidze Europy. Žigajevs jest etatowym reprezentantem Łotwy. W jej barwach zadebiutował w 2007 roku. Do tej pory zaliczył 21 występów oraz zdobył jednego gola w kadrze.

źródło: Widzew Łódź

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments