AKTUALNOŚCI
Widzew na trzy

Widzew Łódź przedłużył na kolejne 3 lata kontrakt z pomocnikiem reprezentacji Litwy Mindaugasem Panką. 26-letni zawodnik podpisał z klubem umowę, która będzie obowiązywała do zakończenia sezonu 2013/14. Jednocześnie łódzki klub jest zainteresowany pozyskaniem trzech piłkarz z Rakowa Częstochowa.

gadzety kibica keeza

 


Mindaugas jest od kilku sezonów podstawowym graczem Widzewa. Jednym z naszych priorytetów transferowych było przedłużenie z nim kontraktu i kontynuacja współpracy z reprezentantem Litwy, która do tej pory układa się bardzo dobrze. To nie tylko kluczowy zawodnik naszego klubu, ale także kadry swojego kraju. Naszym celem jest utrzymanie stabilnego składu, ale przy tym jego wzmacnianie. Kilka dni temu do drużyny dołączył już Jurijs Žigajevs, a pamiętajmy, iż zimowe okno transferowe dopiero się zaczyna – mówi Mateusz Cacek, wiceprezes zarządu KS Widzew Łódź SA.
Mindaugas Panka występuje w Widzewie od czterech sezonów. Trafił do łódzkiego klubu latem 2007 roku z Vėtry Wilno. Zadebiutował w drużynie 14 września w meczu z Legią Warszawa. Do tej pory wystąpił w barwach Widzewa w 92 oficjalnych spotkaniach, w których zdobył 12 goli. Panka jest reprezentantem Litwy.
Występuję w Widzewie od kilku sezonów i jestem bardzo zadowolony, że mogę reprezentować barwy tego klubu. Grając w Łodzi podniosłem swoje umiejętności piłkarskie, zyskałem dużo doświadczenia. To właśnie z Widzewa trafiłem do reprezentacji Litwy – mówi Mindaugas Panka.

Dobra runda w wykonaniu częstochowskich piłkarzy przełożyła się na zainteresowanie klubów z Ekstraklasy i I ligi.
Widzew Łódź wyraża zainteresowanie Mateuszem Góreckim, Mateuszem Zacharą oraz Łukaszem Brondelem, który jest obecnie kontuzjowany. Zacharą interesują się kluby z wyższych lig, jednym z nich jest Pogoń Szczecin. Zawodnik Rakowa jest już ponoć bardzo blisko podpisania kontraktu z pierwszoligowym klubem. Do Szczecina miałby przejść razem z Piotrem Mastalerzem, który brał udział w spotkaniach kontrolnych portowców.

źródło: Częstochowski Portal Sportowy i Widzew Łódź

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments