RKS Radomsko o krok bliżej od awansu

To był kawał dobrej, czwartoligowej piłki. Orkan Buczek przegrał z RKS Radomsko 1:2 (0:1) w spotkaniu kończącym 29. kolejkę IV ligi łódzkiej. Tym samym podopieczni Andrzeja Orszulaka zrobili kolejny krok w kierunku awansu do III ligi. Ambitnie walczący gospodarze zawiesili liderowi poprzeczkę bardzo wysoko i byli bliscy odebrania mu punktów.

Na przedmeczowej rozgrzewce odnowiła się kontuzja Krzysztofowi Pilarzowi i między słupkami musiał go zastąpić Michał Kanafa. W 8. minucie powinno być 1:0 dla Orkana. Mikołaj Kujawski podyktował rzut karny dla gospodarzy, a do piłki podszedł doświadczony Łukasz Matuszczyk. Fatalnie jednak przestrzelił. Sześć minut później zemściło się to w najgorszy dla gospodarzy sposób. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Adrian Klepczyński i RKS Radomsko objął prowadzenie. Goście powinni jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie, ale Paweł Baraniak trafił w idealnej sytuacji w słupek.

Po zmianie stron tempo gry siadło, a RKS kontrolował przebieg gry. W 63. minucie drugiego gola dla radomszczańskiego zespołu strzelił Krystian Wojtczak i wydawało się, że nic złego nie może się przyjezdnym stać. Orkan walczył jednak do końca, a dwoił się i troił wprowadzony w drugiej połowie na boisko Dominik Cukiernik. W 71. minucie obsłużył idealnym podaniem Huberta Berłowskiego. Ten jednak nie zdołał pokonać Michała Kanafy. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Cukiernik przymierzył z rzutu wolnego i Orkan przegrywał już tylko 1:2. Boisko za drugą żółtą kartkę musiał opuścić Adrian Pluta i gospodarze uwierzyli przynajmniej w remis. W doliczonym czasie gry stworzyli sobie jeszcze sytuację, ale obrona RKS nie dała się już zaskoczyć.

Orkan Buczek – RKS Radomsko 1:2 (0:1)
Bramki: Dominik Cukiernik 88 – Adrian Klepczyński 14, Krystian Wojtczak 63

Orkan: Bruchajzer – Sławiński, Matuszczyk, Dolot, Niciak ż – Kowalski (67′ Orski), Siewiera ż, Puchalski (46′ Cukiernik), Berłowski ż, Wroński (61′ Serafinowicz) – Lewandowski (83′ Michalski)

RKS: Kanafa – Turniak, Wojtczak (73′ Szewczyk), Klepczyński ż, Sadziński ż – Kolasa (73′ Gloc ż), Danilczyk (66′ Jura ż), Pluta ż, cz, Saktura z, Bocian – Baraniak (87′ Michalski)