AKTUALNOŚCI
Czy Blask odzyska blask?

Ostatnia kolejka ligowa piotrkowskiej klasy B grupy II nie będzie miło wspominana przez zespoły walczące o awans. Żadne z czterech czołowych zespołów nie wygrał bowiem swojego spotkania. Wykorzystały to inne zespoły, które odrobiły część strat.


keeza komplety sportowe

W grupie I piotrkowskiej klasy B dwa czołowe zespoły pauzowały. Z czołówki grała tylko Tęcza Janków, która wygrała u siebie z Olimpią Wola Załężna. Dla gości porażka oznacza koniec marzeń o awansie. W tej grupie „czerwoną latarnią” w dalszym ciągu jest Blask Bielowice. Zamykający tabelę zespół wciąż nie zdobył ani jednego punktu. W ostatnim meczu Blask bezbramkowo remisował do przerwy z IKS Inowłódz. Po przerwie goście strzelili jednak cztery gole i pozbawili gospodarzy nadziei na zdobycie pierwszego punkty w tym sezonie.
Bez zwycięstwa wiosną w grupie II jest Ruch Chrzanowice. Mistrz jesieni znów tylko zremisował. Tym razem podzielił się punktami ze słabiutkim Orłem Wola Wiązowa. Drużyna z Chrzanowic utrzymała jednak pierwsze miejsce w tabeli, gdyż inne goniące ja zespoły też potraciły punkty. Start Lgota Wielka przegrał gminne derby z Piastem Krzywanice. Dzięki wygranemu spotkaniu goście zostali najlepszą drużyna w gminie Lgota Wielka. Przypomnijmy, że tydzień temu Piast wygrał z innym rywalem zza miedzy Victorią Woźniki. Ten ostatni zespół w ostatniej kolejce postarał się o sporą niespodziankę. Victoria zremisowała bowiem z Polonią Gorzędów 1:1. Mogła nawet wygrać gdyby sędzia uznał jedną z bramek dla miejscowych (o tym meczu piszemy w osobnym artykule). Grającym trenerem Polonii jest doświadczony Tomasz Augustyniak, który w Ekstraklasie rozegrał 146 spotkań (rozmowa z zawodnikiem w zakładce Wywiady). Niespodziankę sprawiła również Czartoria Ręczno, która zremisowała u siebie z LKS Dobryszyce.
Piotrkowska klasa B
Grupa I
17. kolejka
LKS Będków – LKS Mroczków 3:1 (1:1)
Tęcza Janków – Olimpia Wola Załężna 2:1 (2:0)
Syrenka Zakościele – LKS Żelechlinek 2:3 (2:2)
Błysk Aleksandrów – Modrzewianka Modrzew 2:1 (0:1)
Blask Bielowice – IKS Inowłódz 0:4 (0:0)
pauzowały: Atom Januszewice, Luciążanka Przygłów
Grupa II
14. kolejka

Czartoria Ręczno – LKS Dobryszyce 2:2 (1:2)
Orzeł Wola Wiązowa – Ruch 1951 Chrzanowice 2:2 (0:1)
Start Lgota Wielka – Piast Krzywanice 0:1 (0:1)
Astoria II Szczerców – Błękitni Chabielice 0:0
Victoria Woźniki – Polonia Gorzędów 1:1 (0:1)
Zapał Krzętów – BG Sport Bąkowa Góra 3:2 (3:2)


Autor: pejot

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments