Dwa lata za uderzenie sędziego

Wydział Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie nałożył karę dwóch lat bezwzględnej dyskwalifikacji na zawodnika A-klasowego Pioniera Baby Marcina Skórę. W 78. minucie niedzielnego meczu Pionier – Start Niechcice uderzył on bowiem sędziego.

Skóra nie mógł pogodzić się najwidoczniej z czerwoną kartką, którą obejrzał jego kolega z drużyny i z całej siły uderzył sędziego w klatkę piersiową.
Uderzenie było silne, odleciałem na dwa metry i przewróciłem się. Postanowiłem o zakończeniu zawodów przed czasem – powiedział podczas posiedzenia Wydziału Dyscypliny uderzony przez zawodnika arbiter.
Zawodnik nie przyjechał na posiedzenie Wydziału co miało wpływ na wysokość kary.  Skóra o kopaniu piłki może zapomnieć przez najbliższe 24 miesiące.
Nie ma tolerancji w naszym związku dla takich chuligańskich wybryków – powiedział przewodniczący Wydziału Wacław Urbański.
Orzeczenie nie jest prawomocne. Piłkarzowi przysługuje odwołanie do Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.
Mecz został przerwany przy stanie 0:2 dla Startu. Zgodnie więc z przepisami spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower 0:3 dla Niechcic.