Przełamanie Brunatnych ze Stalówką

Długo oczekiwane zwycięstwo odnieśli piłkarze PGE GKS Bełchatów, którzy w meczu 9. kolejki II ligi pokonali przed własną publicznością Stal Stalowa Wola aż 5:1 (2:0). Już po 11. minutach zespół Andrzeja Konwińskiego (na zdjęciu) prowadził różnicą dwóch bramek po trafieniach Dawida Dzięgielewskiego i Artura Lenartowskiego.

W 4. minucie prowadzenie dał Brunatnym Dawid Dzięgielewski. Po błędzie jednego z obrońców Stali przejął piłkę na dwudziestym metrze i bez zastanowienia oddał strzał na bramkę gości. Piłka zatrzepotała w siatce. Siedem minut później było 2:0. Golkipera Stali pokonał ładnym wolejem Artur Lenartowski. Mimo kilku jeszcze okazji Brunatni nie strzelili więcej bramek w pierwszej odsłonie spotkania.

Po zmianie stron strzelecki festiwal rozpoczął Albin Maciejewski. Piłka po uderzeniu z dystansu odbiła się od poprzeczki, a sędzia liniowy uznał, że przekroczyła całym obwodem linię bramkową i bełchatowianie prowadzili już 3:0. W ostatnim kwadransie kibice zobaczyli jeszcze trzy bramki. Brunatni dołożyli dwa gole – a na listę strzelców wpisali się Dawid Flaszka i Konrad Andrzejczak. Stalówka honorową bramkę zdobyła w piątej minucie doliczonego czasu gry. Swój własny rzut karny dobił Adrian Gębalski.

PGE GKS Bełchatów – Stal Stalowa Wola 5:1 (2:0)
Bramki dla PGE GKS: Dawid Dzięgielewski 4, Artur Lenartowski 11, Albin Maciejewski 48, Dawid Flaszka 83, Konrad Andrzejczak 90

PGE GKS: Lenarcik – Pisarczuk, Grolik, Klepczyński, Szymorek – Rachwał, Lenartowski, Maciejewski (67′ Zgarda), Bartosiak (56′ Andrzejczak) – Flaszka (84′ Łabędzki), Dzięgielewski (70′ Krzywicki ż)