Strzelecki popis Kamila Kowalczyka

Zjednoczeni Gmina Bełchatów przynajmniej na jeden dzień zostali liderem IV ligi łódzkiej. Podopieczni Edwarda Cecota pewnie pokonali Mazovię Rawa Mazowiecka w spotkaniu otwierającym 27. kolejkę. Pierwszą, historyczną bramkę na obiekcie Powiatowego Centrum Sportu zdobył Kamil Kowalczyk (na zdjęciu). Łącznie strzelił aż pięć goli.

Od pierwszych minut spotkania gospodarze uzyskali przewagę i już w 5. minucie cieszyli się ze zdobycia bramki. Kamil Kowalczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Rafałem Sadowskim i dał Zjednoczonym Gmina prowadzenie. Mazovia ustawiła się na grę z kontry i w 15. minucie była bliska wyrównania. Strzał Kacpra Rakowskiego okazał się jednak niecelny, piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Kamila Paprockiego. Zemściło się to siedem minut później. Na uderzenie z 20 metrów zdecydował się Mateusz Wroński i nie dał szans bramkarzowi Mazovii. W 32. minucie było już 3:0. Drugiego swojego gola zdobył Kowalczyk i ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0.

Najskuteczniejszy gracz IV ligi łódzkiej otworzył wynik drugiej połowy. W 52. minucie strzałem z bliska zdobył swojego trzeciego gola i zaliczył tym samym dwudzieste trafienie w sezonie. Kowalczyk był tego dnia nie do upilnowania. W 74. i 77. minucie pokonał Sadowskiego po raz czwarty i piąty. Przynajmniej do soboty zespół Edwarda Cecota będzie liderem IV ligi łódzkiej.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Mazovia Rawa Mazowiecka 6:0 (3:0)
Bramki: Kamil Kowalczyk 5, 32, 52, 74, 77, Mateusz Wroński 22

Zjednoczeni Gmina: Paprocki – Turniak, Dolot, Grzejda, Kajdanek – Rojek ż, Kondracki (62′ Konecki), Dymek (85′ Nowaczyk), Niedzielski (79′ Kurzynoga), Wroński (90′ Gołuch) – Kowalczyk

Mazovia: Sadowski – Górecki, Gołka (74′ Kocik), Ornafa ż, Bednarek – Kuta (56′ Wyciszkiewicz), Cechniak (71′ Mierzejewski), Bednarek, Białek (54′ Wieczorek), Stasiewicz ż – Rakowski

Sędziował: Adam Dolny (Łódź). Widzów: 100