Kolejna sparingowa porażka Widzewa

Widzew Łódź przegrał w Gutowie Małym z Jagiellonią Białystok 0:2 (0:1) w swoim drugim meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego. Pierwszą bramkę dla rywali strzelił były widzewiak Sebastian Madera, a końcowy rezultat ustalił Patryk Tuszyński.

Praktycznie w pierwszej części spotkania żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć przewagi. Więcej z gry mieli piłkarze z Białegostoku. Po jednej z akcji piłka uderzona zza pola karnego Jana Pawłowskiego odbiła się od poprzeczki. W 39. minucie łodzianie nie mieli już szczęścia. Patryka Wolańskiego pokonał Sebastian Madera.

Drugie czterdzieści pięć minut. Niczym nie różniło się od pierwszej odsłony. Widzew próbował wyrównać stan rywalizacji, ale nie potrafił przebić się przez obronę Jagiellonii. W 69. minucie w polu karnym faulowany był Mariusz Rybicki. Do jedenastki podszedł Mateusz Broź i oddał fatalny strzał, który bez problemu obronił Krzysztof Baran. Ta sytuacja zemściła się na podopiecznych Włodzimierza Tylaka osiem minut później. Do siatki Widzewa trafił Patryk Tuszyński i ustalił końcowy rezultat na 2:0 dla Jagiellonii.

Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
Sebastian Madera 39, Patryk Tuszyński 78

Widzew: Wolański (84′ Derbisz) – Stępiński (74′ Krzeszowski), Nowak, Sołtysik, Kozłowski (67′ Karwat) – Augustyniak, Zgarda (67′ Warchoł) – Rybicki (78′ Czapliński), Kasprzak, Pietrowski (46′ Jastrzębski) – Broź.

Źródło: widzewiak.pl