Pelikan Łowicz wygrał w Sulejówku

Bramka Damiana Nowaka dała bardzo ważne zwycięstwo Pelikanowi Łowicz w spotkaniu 16. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Pelikan pokonał w Sulejówku rezerwy Legii Warszawa 1:0 (0:0). Zwycięski gol padł w 59. minucie meczu.

Faworytem meczu według firmy bukmacherskiej STS była Legia II. Pelikan nic nie robił sobie jednak z tych przedmeczowych prognoz i do Sulejówka pojechał powiększyć swoje konto punktowe. O wygranej zdecydowała akcja z 59. minuty. Łukasza Budziłka pokonał wprowadzony w drugiej połowie na plac gry Damian Nowak. Wcześniej swoje sytuacje miał Michał Adamczyk, ale lepszy okazał się golkiper Legii II. Po strzeleniu bramki Pelikan oddał inicjatywę legionistom. W 66. minucie piłka po strzale Grzegorza Tomasiewicza trafiła w poprzeczkę bramki bronionej przez Rafała Dawida. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Pelikan wywalczył bardzo cenne punkty.

Legia II Warszawa – Pelikan Łowicz 0:1 (0:0)
Bramka: Damian Nowak 59

Pelikan: Dawid – Bojaruniec, Marcin Nowak, Wawrzyński, Żółtowski ż – Wyszogrodzki (68′ Pomianowski), Kowalczyk ż, Mycka (89′ Bończak), Kiwała ż (89′ Kosiorek ż), Adamczyk – Narożnik (46′ Damian Nowak).
Trener: Bogdan Jóźwiak