Polonia Piotrków lepsza od Mechanika

Polonia Piotrków pokonała Mechanika Radomsko 2:0 (1:0) w spotkaniu 16. kolejki IV ligi łódzkiej. Dla drużyny Roberta Grzesiuka (na zdjęciu) to ósma wygrana w rozgrywkach. Zwycięstwo pozwoliło beniaminkowi z Piotrkowa awansować na piąte miejsce w ligowej tabeli. Bramki dla Polonii zdobyli: Tomasz Wrona i Tomasz Dura.

Trzy ostatnie mecze na własnym boisku piotrkowska drużyna zremisowała i do spotkania z Mechanikiem Radomsko przystąpiła z ogromną determinacją. Mechanik również chciał przerwać serię trzech ligowych porażek z rzędu. W pierwszej połowie licznie zgromadzona publiczność obejrzała jednego gola. W 37. minucie kibiców Polonii uszczęśliwił Tomasz Wrona pokonując 17-letniego Szymona Dulę. Piłka po strzale Wrony odbiła się od słupków i wpadła do bramki.

Kwadrans po wznowieniu gry młody bramkarz Mechanika musiał wyciągać po raz drugi piłkę z siatki. Pokonał go tym razem doświadczony Tomasz Dura, który wykorzystał zagranie Michała Grzybowskiego. Mimo kilku jeszcze sytuacji ze strony gospodarzy więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło i Polonia mogła po ostatnim gwizdku sędziego cieszyć się z kompletu punktów. Piotrkowianie udowodnili, że zasługują na miano „czarnego konia” czwartoligowych rozgrywek. W 16 meczach zdobyli 28 punktów co plasuje ich na piątym miejscu w tabeli. Rundę jesienną zakończą spotkaniem w Pajęcznie z miejscowym Zawiszą.

Polonia Piotrków – Mechanik Radomsko 2:0 (1:0)
Bramki: Tomasz Wrona 37, Tomasz Dura 61-głową

Polonia: Błażejewski – Batata ż, Kukułka ż, Krzemiński, Grzybowski – Gul ż, Basiński, Paprocki (88′ Kamocki), Zaor (89′ Rak), Wrona (50′ Stęborowski) – Dura (75′ Jarzembowski).
Trener: Robert Grzesiuk

Mechanik: Dula – Perliński, Lewacki, Frączyk, Michalski – Tazbir (69′ Brych), Antczak ż, Kornacki, Olejnik, Walioszczyk – Majewski ż.
Trenerzy grający: Tomasz Walioszczyk, Dariusz Frączyk