Koncert Brunatnych w Białobrzegach

GKS Bełchatów odniósł piąte w tym sezonie zwycięstwo w III lidze (grupa I) i ustępuje w tabeli jedynie Lechii Tomaszów. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka rozbili w Białobrzegach miejscową Pilicę aż 5:1 (4:0) już do przerwy prowadząc różnicą czterech trafień. Trzy razy na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Bartosiak (na zdjęciu).

Doświadczony pomocnik GKS otworzył wynik spotkania w 3. minucie. Chwilę później było już 2:0, a Michała Jerke pokonał Artur Golański. Kolejne bramki padły w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Strzelił je Bartosiak. Na 3:0 podwyższył z rzutu karnego, a przy bramce na 4:0 asystował mu Serhij Napolov.

Po zmianie stron GKS już nie atakował tak zaciekle. Pilica to wykorzystała, strzelając bramkę na 1:4, a Leonida Otczenaszenkę pokonał Oskar Wojtysiak. Wynik spotkania ustalił rezerwowy Patryk Skórecki. Za tydzień (9 września) o 17:00 GKS podejmie Unię Skierniewice. Będzie to powrót na GIEKSA Arenę dla Kamila Sochy, który prowadził Brunatnych w II lidze i był ostatnim szkoleniowcem starego GKS.

Pilica Białobrzegi – GKS Bełchatów 1:5 (0:4)
Bramki: Oskar Wojtysiak 50 – Bartłomiej Bartosiak 3, 32-karny, 44, Artur Golański 7, Patryk Skórecki 90

GKS: Otczenaszenko – Szymorek, Trzeboński ż, Holik, Grzelak (66′ Sarnik) – Golański (81′ Nowak), Krasa, Napolov (66′ Skórecki), Wroński, Bartosiak (84′ Woźniakowski) – Karpiński (66′ Zdybowicz).