AKTUALNOŚCI
ŁZPN ostatecznie na szóstym miejscu

Reprezentacja Łódzkiego Związku Piłki Nożnej zajęła szóste miejsce podczas XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej kobiet, czyli nieoficjalnych mistrzostw Polski kadr wojewódzkich U-16. Złoto przypadło kadrze Dolnośląskiego ZPN, który w finale okazał się minimalnie lepszy oraz Pomorskiego ZPN, zwyciężając 1:0.

gadzety kibica keeza

 

Łodzianki w swoim decydującym o końcowej klasyfikacji meczu zostały rozbite przez rówieśniczki z Kujawsko-Pomorskiego ZPN, przegrywając aż 1:4. Brązowy medal przypadł Wielkopolskiemu ZPN, który po serii rzutów karnych okazał się lepszy od Małopolskiego ZPN, zeszłorocznego triumfatora rozgrywek. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1.

W obecnej formule mistrzostwa rozgrywane są od pięciu lat. W dwóch pierwszych edycjach, czyli latach 2011 i 2012 najlepszy okazał się zespół Wielkopolski. W 2013 triumfował Dolny Śląsk, a w 2014 wspomniane wcześniej Mazowsze. Po rocznej przerwie Puchar powrócił nad Odrę.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Klaudia Słowińska (Pomorski ZPN), na co dzień zawodniczka beniaminka Ekstraligi kobiet – Sztormu AWFiS Gdańsk. Najlepszą bramkarką uznano natomiast Beatę Rydelską (Dolnośląski ZPN), związaną z AZS Wrocław.

Autor: KN

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments