Jutrzenka Warta już piąta w tabeli

Wiele wskazuje na to, że Jutrzenka Warta zakończy rundę jesienną niepokonana pod wodzą Tomasza Muchińskiego (na zdjęciu). Rewelacyjny beniaminek dopisał do swojego dorobku kolejne trzy punkty pokonując na własnym boisku Polonię Piotrków 3:1 (2:0). Już w 11. minucie zespół Juve prowadził 2:0 po dwóch trafieniach Adama Koniecznego.

Polonia w ostatnich meczach spisuje się znacznie poniżej oczekiwań i nic dziwnego, że drużyna Jutrzenki od pierwszej minuty śmiało zaatakowała bramkę Filipa Błażejewskiego. W 5. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Rzut karny za faul na Stefanie Potockim wykorzystał pewnie Adam Konieczny. Sześć minut później było 2:0. Konieczny wykorzystał wrzutkę z rzutu wolnego Sylwestra Pawlaka i strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Jutrzenka w dalszym ciągu przeważała, ale strzały Potockiego i Rafała Różyckiego nie znalazły drogi do bramki.

W drugiej połowie inicjatywa nadal należała do Jutrzenki, ale kontaktowego gola zdobyli przyjezdni. W 77. minucie rzut karny na bramkę zamienił Sergio Batata. Wydawało się, że Polonia może doprowadzić do wyrównania. Na kilka chwil przed końcem Jutrzenka wyprowadziła jednak decydujące uderzenie. Akcję Oktawiana Maliszewskiego wykończył Rafał Różycki i zespół z Warty wygrał ostatecznie 3:1.

Jutrzenka Warta – Polonia Piotrków 3:1 (2:0)
Bramki: Adam Konieczny 5-karny, 11, Rafał Różycki 86 – Sergio Batata 77-karny

Jutrzenka: Pasiński – Kosecki, Kulczyński (30′ Frąszczak), Pawlak, Armatys – Konieczny (74′ Sulgan), Rymarski, Dudek (64′ Korona), Potocki, Maliszewski, Różycki (89′ Młotkiewicz)

Polonia: Błażejewski – Grobelny, Jarzembowski ż, Rzepecki, Batata – Kowalczyk, Malicki ż, Paprocki, Potakowski, Jakubiak (68′ Jankowski) – Sulikowski ż

Sędziował: Konrad Gawroński (Łódź). Widzów: 200