Ostatni sprawdzian Działoszyna na piątkę

Efektownym zwycięstwem 5:0 (2:0) nad WKS Wieluń (sieradzka klasa okręgowa) swój cykl meczów kontrolnych w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej zakończyli piłkarze Warty Działoszyn. Podopieczni trenera Grzegorza Bodnara tym samym czekają na start rundy rewanżowej III ligi łódzko-mazowieckiej.

Warta w pierwszych minutach wykorzystała błędy rywali. Najpierw w 4. minucie piłkę do siatki wielunian posłał Dominik Cukiernik. Kilka minut później rywale posłali piłkę do własnej bramki i było 2:0. Piłkarze z Działoszyna posiadali wyraźną przewagę jednak do przerwy nie potrafili już podwyższyć prowadzenia.

Po zmianie stron trzech minut potrzebował Damian Zawieja, żeby strzelić trzecią bramkę dla Warty. Podopieczni trenera Grzegorza Bodnara na tym nie skończyli. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Kukulski, a chwilę później Dawid Magiera. Od tego momentu trzecioligowiec kontrolował dalszy przebieg rywalizacji i odniósł wysokie zwycięstwo.

WKS Wieluń – Warta Działoszyn 0:5 (0:2)
Bramki: Dominik Cukiernik 4, samobójcza 10, Damian Zawieja 48, Krzysztof Kukulski 66, Dawid Magiera 68

Warta: Różycki – Majchrowski, K. Stolarczyk, Lisowski, Nagielski – Marchewka, Zawieja, Stasiak, Kurpiewski – Kukulski, Cukiernik, na zmiany wchodzili: Cieślak, Kołodziejczyk, Zwierzak, Oleszczyk, Stępień, Nowacki, D. Stolarczyk, Magiera.