26:1 – to nie rugby, to piłka nożna

Rekordowy wynik padł w meczu 11. kolejki łódzkiej klasy B (grupa II) pomiędzy Kobrą Leźnica Wielka i Sokołem Skromnica. Lider tabeli okazał się bezlitosny dla outsidera. Wygrał aż 26:1 (8:0). Sokołowi należą się jednak brawa za postawę. Przyjechał zaledwie siódemką piłkarzy i walczył do 90 minuty. W końcówce Łukasz Górczak strzelił nawet honorowego gola.

W takich przypadkach zazwyczaj zespół zgłasza po kilku minutach kontuzję i schodzi z boiska. Sokół postanowił jednak walczyć do końca. Do 26. minuty utrzymywał wynik 0:0 i dopiero później bramki zaczęły padać jedna za drugą. I za to również należą się brawa. Być może nawet większe niż dla Kobry Leźnica Wielka, która ustanowiła klubowy rekord. W 82. minucie Łukasz Górczak pokonał Patryka Pietruszewskiego, przy stanie 23:0 dla gospodarzy.

Znamy strzelców bramek dla Kobry, ale ograniczymy się tylko do podania liczby bramek. Postanowiliśmy natomiast wyróżnić tylko zdobywcę honorowej bramki dla Sokoła Skromnica, a całej siódemce gości pogratulować sportowej postawy.