Sokół Aleksandrów zachował fotel lidera

Osiem wygranych w dziesięciu meczach i zaledwie pięć straconych bramek. Postawa Sokoła Aleksandrów w rundzie jesiennej III ligi (grupa I) zasługuje na podziw tym bardziej, że drużyna Piotra Kupki nie była przed sezonem brana pod uwagę w kontekście walki o II ligę. Tymczasem to właśnie Sokół znajduje się na czele stawki, a w sobotnim spotkaniu pokonał spadkowicza z II ligi, Olimpię Zambrów 2:0 (0:0).

Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Kwadrans po zmianie stron, po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, bramkarza Olimpii pokonał wprowadzony po przerwie Łukasz Marciniak. Sokół poszedł za ciosem, ale pod bramką rywala brakowało skuteczności. Dopiero w 84. minucie gospodarze dopięli swego. Dośrodkowanie Jakuba Rogalskiego wykorzystał Bartosz Mroczek. Za tydzień prawdziwy szlagier III ligi. W Tomaszowie Mazowieckim Lechia podejmie zespół z Aleksandrowa.

Sokół Aleksandrów – Olimpia Zambrów 2:0 (0:0)
Bramki: Łukasz Marciniak 60, Bartosz Mroczek 84

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Ślęzak, Woźniczak, Głowiński – Bogołębski (81′ Knera), Kobiera, Kadłubiak (72′ Rogalski), Mroczek, Porochnicki (46′ Marciniak) – Żylski (75′ Michałek)