Druga wyjazdowa wygrana Gatty Active

Futsalowi wicemistrzowie Polski z Gatty Active Zduńska Wola wygrali drugi w tym sezonie wyjazdowy mecz ekstraklasy futsalu. Podopieczni trenerów Wojciecha Sopura i Marcina Stanisławskiego, pokonali w Gdańsku tamtejszy AZS UG 5:3 (1:1) w pojedynku 11. kolejki sezonu zasadniczego. Było to ostatnie spotkanie zduńskowolan w 2017 roku.

Spotkanie rozpoczęło się nieoczekiwanie, bo w 8. minucie Mikołaj Kreft dał miejscowym prowadzenie. Szybko jednak goście wyrównali, za sprawa Mateusza Olczaka. W drugiej połowie Gatta zdobyła kolejne dwie bramki. Grający kapitalny mecz Kreft, strzelił kontaktowego gola, ale goście odpowiedzieli trafieniami Daniela Krawczyka i Igora Sobalczyka. Wynik meczu ustalił Kreft, który w ten sposób skompletował hat-tricka.

Kolejne ligowe spotkanie zduńskowolanie mają rozegrać we własnej hali dopiero 6 stycznia. Rywalem będzie beniaminek ekstraklasy Słoneczny Stok Białystok.

AZS UG Gdańsk – Gatta Active Zduńska Wola 3:5 (1:1)
Bramki: Mikołaj Kreft 9, 31, 39 – Mateusz Olczak 12, Igor Sobalczyk 23, 37, Michal Marciniak 25, Daniel Krawczyk 33.