AKTUALNOŚCI
Lada moment ruszy piotrkowska AMO

To już pewne. Na początku przyszłego roku ruszy w Piotrkowie Trybunalskim druga w naszym województwie Akademia Młodych Orłów. Do tej pory AMO powstały w prawie wszystkich miastach wojewódzkich oraz kilkunastu mniejszych ośrodkach w Polsce. Akademia Młodych Orłów to flagowy projekt PZPN.

Zajęcia prowadzić będzie dwóch trenerów i dwóch asystentów – mówi Stanisław Sipa, prezes OZPN Piotrków. – Na taki pomysł wpadłem kilka lat temu, aby Akademia powstała w Piotrkowie, ale nie udało się wówczas tego przeforsować. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie – dodaje Sipa.

AMO w pewien sposób wypełni niszę i uzupełni ofertę klubów, które działają na terenie miasta – dodał Andrzej Kacperek, wiceprezydent Piotrkowa. Aby zajęcia w ramach AMO mogły się odbyć samorząd musiał zadeklarować obiekty sportowe – dedykowane dla potrzeb Akademii boisko typu Orlik oraz halę Sportową. W Piotrkowie Trybunalskim będzie to Orlik przy ulicy Belzackiej oraz hala sportowa przy Gimnazjum numer 5 przy ulicy Kostromskiej.

Młodzi piłkarze będą uczestniczyć w bezpłatnych treningach. Podzieleni zostaną na trzy grupy wiekowe: skrzaty (6-7 lat), żaki (8-9 lat) oraz orliki (10-11 lat).

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o