Zwycięski gol Łukasza Mitka w Opocznie

Warta Sieradz, która jest czołowym zespołem IV ligi łódzkiej i walczy o mistrzostwo jesieni okrutnie męczyła się w Opocznie z Ceramiką. Ostatecznie wygrała 1:0 (0:0) po golu Łukasza Mitka z rzutu karnego. Kilka chwil wcześniej sieradzanin nie wykorzystał jedenastki bo trafił w słupek. Dzięki wygranej sieradzanie mają na koncie 32 punkty.

Mecz w Opocznie był przez większą jego część wyrównany. W pierwszych 45 minutach żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Po zmianie stron sieradzanie przycisnęli i 60. minucie wywalczyli rzut karny. Do piłki podszedł doświadczony Łukasz Mitek, ale trafił w słupek. Dziesięć minut później ponownie jedenastka dla sieradzan. I znowu strzelał Łukasz Mitek. Tym razem jednak nie pomylił się. W ostatnich minutach Ceramika przycisnęła, ale dobrze grająca defensywa sieradzan nie dała się zaskoczyć i piłkarze Warty mogli świętować zdobycie trzech punktów.

Ceramika Opoczno – Warta Sieradz 0:1 (0:0)
Bramka: Łukasz Mitek 70-karny

Ceramika: Deka – Bors, Dąbrowski, Poddębniak, Łukasik – Snopczyński, Raszewski, Grzybek (55′ Gambka), Wijata – Kalinowski (65′ Stańdo), Markiewicz (65′ Dolot)

Warta: Kazimierczak – Bartłoszewski (70′ Patora), Jaworski (46′ Szulc), Mitek, Przezak – Zawodziński (60′ Nawrocki), Sitarz, Składowski (88′ Pluta), Płaneta (84′ Szafrański) – Filipiak, Chojecki.