Pelikan przegrał z beniaminkiem III ligi

Pelikan Łowicz przegrał pierwszy w tym sezonie mecz na swoim boisku. Podopieczni trenera Łukasza Chmielewskiego ulegli w niedzielę beniaminkowi grupy pierwszej III ligi Zniczowi Biała Piska 1:2 (0:1). Wygrana sprawiła, że zespół z Białej Piskiej wyprzedził w ligowej tabeli drużynę Ptaków. Łowiczanie mają na koncie 20 punktów i plasują się na miejscu dziewiątym.

Faworytem spotkania był bardziej doświadczony Pelikan. I rzeczywiście, łowiczanie przeważali, ale nie mogli znaleźć sposobu na nieźle grającą defensywę gości. Za to w 45. minucie Znicz skontrował i doświadczony Jacek Dzienis strzałem głową pokonał Mateusza Wlazłowskiego. Kiedy po celnej główce Grzegorza Wawrzyńskiego miejscowi doprowadzili do remisu wydawało się, że zdobędą zwycięskiego gola. Tak się jednak nie stało, bo Mateusz Romachów ładnym strzałem pod poprzeczkę zapewnił Zniczowi komplet punktów. Wprawdzie w ostatnich minutach gospodarze uzyskali zdecydowaną przewagę, ale wyrównującego gola nie zdołali strzelić.

Pelikan Łowicz – Znicz Biała Piska 1:2 (0:1)
Bramki: Grzegorz Wawrzyński 58 – Jacek Dzienis 45, Mateusz Romachów 64

Pelikan: Wlazłowski – Kieplin, Broniarek, Stolarczyk ż, Wawrzyński – Ławcewicz-Musialik (66′ Szerszeń), Czapa, Kaczorowski, Mycka ż (46′ Bujalski) – Adamczyk (66′ Nowicki), Szczepański.