Brunatni odbili się mocno od ligowego dna

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł GKS Bełchatów w spotkaniu 13. kolejki I ligi. Podopieczni Artura Derbina zasługują na miano drużyny własnego boiska. Brunatni wygrali z Olimpią Grudziądz 1:0 (0:0) i jest to ich piąta wygrana na GIEKSA Arenie w tym sezonie. Zwycięskiego gola strzelił w 78. minucie spotkania Mateusz Marzec.

Bełchatowianie rozpoczęli mecz od zdecydowanych ataków i już w 4. minucie Maciej Mas mógł dać gospodarzom prowadzenie. Strzelił jednak zbyt lekko i Łukasz Sapela, przywitany gorąco przez bełchatowską publiczność, nie miał problemów ze złapaniem piłki. Doświadczony bramkarz Olimpii kilka razy w pierwszej połowie zażegnał niebezpieczeństwo przed własną bramką, a do szatni obie drużyny zeszły z bezbramkowym remisem.

Podziałem punktów pachniało do 78. minuty. Wtedy to miała miejsce kluczowa dla losów meczu akcja. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Mateusz Marzec i Sapela zmuszony był wyjąć piłkę z siatki. W końcówce podopieczni Jacka Trzeciaka próbowali jeszcze zmienić losy spotkania, ale bez zarzutu spisywała się defensywa z Pawłem Lenarcikiem na czele.

GKS Bełchatów – Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)
Bramka: Mateusz Marzec 78

GKS: Lenarcik – Grzelak ż, Grolik, Magiera ż, Szymorek – Biel, Małachowski, Golański, Marzec (81′ Bartosiak), Putin (70′ Thiakane) – Mas (86′ Warnecki)