Strzelecki popis Widzewa w Sercu Łodzi

To był wreszcie mecz, który mógł podobać się kibicom Widzewa Łódź. Ich zespół zagrał ultraofensywnie i rozbił Pogoń Siedlce 7:3 (4:0) w spotkaniu 13. kolejki II ligi. Kolejne dwa trafienia dopisał do swojego dorobku Marcin Robak. Otworzył wynik meczu w 7. minucie, a później podwyższył rezultat na 2:0. Dwie bramki strzelił również Konrad Gutowski.

Widzew podtrzymał zwycięski kurs w najlepszy możliwy sposób. Już w 7. minucie wynik spotkania otworzył Marcin Robak. Lider klasyfikacji drugoligowych strzelców podwyższył na 2:0, wykorzystując podanie Przemysława Kity. Przed przerwą Piotra Smołucha pokonali także Konrad Gutowski i Sebastian Zieleniecki. Po 45. minutach było więc aż 4:0 i zanosiło się na pogrom zespołu z Siedlec.

Druga połowa zakończyła się jednak remisem. Pogoń nie zamierzała bowiem bronić dostępu do własnej bramki, ale zagrała ofensywnie. Dzięki temu ponad 16 tysięcy widzów obejrzało jeszcze sześć bramek. Widzew prowadził już nawet 6:1, ale Kamil Walków dwukrotnie pokonał Wojciecha Pawłowskiego. Wynik spotkania na 7:3 ustalił w 83. minucie Konrad Gutowski.

Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 7:3 (4:0)
Bramki: Marcin Robak 7-karny, 23, Konrad Gutowski 37, 83, Sebastian Zieleniecki 42, samobójcza 65, Christopher Mandiangu 66 – Adam Mójta 64-karny, Kamil Walków 72, 76

Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Zieleniecki, Tanżywa, Kordas – Mąka (61′ Mandiangu), Możdzeń, Poczobut (69′ Gąsior), Kita (74′ Radwański), Gutowski (87′ Ameyaw) – Robak