Artur Derbin: Mamy trzy punkty dzięki skupieniu

Piąte zwycięstwo w tym sezonie przed własną publicznością odniósł GKS Bełchatów. Brunatni pokonali Olimpię Grudziądz 1:0 (0:0), a zwycięskiego gola strzelił głową Mateusz Marzec w 78. minucie spotkania. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Brunatnych Artur Derbin podziękował swoim podopiecznym za skupienie i walkę.

Chciałem pogratulować drużynie za ten mecz. Dzisiaj 94 minuty skupienia, koncentracji i walki w tym meczu. W ostatnim spotkaniu wystarczył 3 minuty dekoncentracji i to nam rozwaliło system. Naszym zadaniem było wytrącić atuty przeciwnika. Pokusiliśmy się o kilka strzałów. Nie docierały one do celu, ale była ich znaczna ilość. W końcu strzeliliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Ten mecz mógł skończyć się remisem, ale to skupienie i koncentracja spowodowały, że mamy trzy punkty dzięki stałemu fragmentowi gry. Duże podziękowanie też dla trenera Jędrychowskiego, który po nocach chyba pracował, aby tak to poukładać – powiedział Derbin.

Źródło: gksbelchatow.com