Na Milionowej czuć zapach srebra

Jeszcze na kwadrans przed końcem TME UKS SMS Łódź przegrywał w Koninie z Medykiem 1:2 w spotkaniu 20. kolejki żeńskiej Ekstraligi. Łodzianki w ostatnim kwadransie odwróciły jednak losy pojedynku i zapewniły sobie co najmniej brązowy medal. Na dwie kolejki przed końcem mają bowiem siedem punktów przewagi nad wielokrotnym mistrzem Polski.

Wynik spotkania otworzyła jedna z najbardziej doświadczonych polskich piłkarek Anna Gawrońska skutecznie egzekwując rzut karny. Osiem minut później na 1:1 wyrównała jednak Katarzyna Konat.

Po zmianie stron ponownie Gawrońska dała swojej drużynie prowadzenie, które utrzymało się do 75. minuty. Wielokrotna reprezentantka Polski i wielokrotna mistrzyni kraju miała jeszcze dwie sytuacje do zdobycia bramki (słupek i niewykorzystany karny). Ostatni kwadrans należał jednak do łodzianek. Wyrównała Nadia Krezyman, a decydujący cios zadała w 88. minucie Tatjana Markuszewskaja.

Za tydzień (sobota – 22 maja, 12:00) TME UKS SMS podejmie ROW Rybnik, a w ostatnim meczu sezonu zagra w Łęcznej z Górnikiem. Cztery punkty w dwóch ostatnich pojedynkach dadzą wicemistrzostwo Polski.

Medyk Konin – TME UKS SMS Łódź 2:3 (1:1)
Bramki: Anna Gawrońska 23-karny, 49 – Katarzyna Konat 31, Nadia Krezyman 76, Tatjana Markuszewskaja 88

TME UKS SMS: Szperkowska – Enjo (64′ Glinka), Zieniewicz, Konat, Kurzawa – Achcińska, Sokołowska (64′ Zbyrad), Grzybowska (64′ Krezyman) – Gąsieniec (73′ Markuszewskaja), Jedlińska, Rędzia (90′ Piórkowska).
Trener: Marek Chojnacki.