Strzelecki trening TME UKS SMS Łódź

To była tylko formalność. W spotkaniu 21. kolejki żeńskiej Ekstraligi TME UKS SMS Łódź rozbił przed własną publicznością ROW Rybnik aż 10:0 (3:0). Było to pożegnanie łodzianek z własnym obiektem w tym sezonie. W ostatniej kolejce zmierzą się bowiem w Łęcznej z Górnikiem i jeśli nie przegrają, wywalczą wicemistrzostwo Polski.

Zespół Marka Chojnackiego w sobotnim meczu nie zlekceważył rywala. Już do przerwy prowadził różnicą trzech trafień, aby w drugiej połowie dołożyć kolejne siedem. Bogatym łupem bramkowym podzieliły się: Klaudia Jedlińska (cztery gole po przerwie) oraz Dominika Gąsieniec 2 bramki, Daria Kurzawa, Wiktoria Zieniewicz, Gabriela Grzybowska i Katarzyna Konat.

Łodzianki mają w tym sezonie jeszcze dwa mecze – spotkanie w Łęcznej (29 maja o 11:00) i finał Pucharu Polski z Czarnymi Sosnowiec (5 czerwca na stadionie Polonii Warszawa).