AKTUALNOŚCI
Przed nami PGE Bełchatów Cup 2021

Na Stadionie Miejskim w Bełchatowie w najbliższą niedzielę (6 czerwca) będzie miał miejsce jeden z większych turniejów piłkarskich w Polsce dla dzieci z rocznika 2012. O końcowy sukces powalczy tego dnia 20 drużyn z całej Polski. Głównym organizatorem turnieju jest Akademia Piłkarska GKS Bełchatów. Partnerem medialnym wydarzenia jest Łódzki Futbol.


tomadex wszystko dla kibica

W tych trudnych czasach pandemii, stawiając na pierwszym miejscu sport i zdrowie młodego pokolenia Akademia postanowiła o organizacji turnieju PGE Bełchatów Cup 2021. Będzie to jedno z największych wydarzeń sportowych dla młodzieży w kraju, do którego zaproszone zostały najbardziej liczące się drużyny młodzieżowe. Pozwoli to z jednej strony na wysoki poziom rozgrywek, a z drugiej na dobrą zabawę, zarówno dla uczestników, jak i kibiców –  tłumaczy Szymon Serwa, prezes Akademii GKS Bełchatów.

O triumf w turnieju, który oficjalnym patronatem objęła PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., powalczą następujące kluby: PGE GKS Bełchatów, Legia Warszawa, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Wisła Płock, ŁKS Łódź, Lech Poznań, Arkonia Szczecin, Barca Academy Warszawa, Widzew Łódź, FC Wrocław Academy, Odra Opole, Varsovia Warszawa, GKS Katowice, Talent Warszawa, GKS Jastrzębie, Znicz Pruszków, Iskra Kochlice, Akademia z Głową Kraków oraz LKS Ślesin.

Młodzi piłkarze rozpoczną swoje zmagania 11:00. Zespoły będą rywalizować w czterech grupach, po pięć zespołów każda. Po tej fazie planowana jest część pucharowa, gdzie drużyny zostaną podzielone na grupy: Champions (o miejsca 1-5), Złota (o miejsca 6-10), Srebrna (o miejsca 11-15) i Brązowa (o miejsca 16-20). Każda z drużyn rozegra 8 meczów trwających po 18 minut. Około godz. 18:00 planowana jest wspólna ceremonia dekoracji, którą poprzedzi występ grupy tanecznej Cheerleaders Bełchatów. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowy medal, dla najlepszych zawodników przewidziano drobne upominki.

Sponsorami i partnerami tego wydarzenia są PGE, Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, ZWiK WOD-KAN Sp. z o.o. w Bełchatowie, TEB Edukacja o/Bełchatów. O prawidłowy przebieg turnieju zadba firma Pro-Turnieje.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments