LM: Szczęście i awans były bardzo blisko

TME SMS Łódź prowadził 2:0 z Anderlechtem Femina Bruksela, ale to nie wystarczyło niestety aby awansować do niedzielnego finału eliminacyjnego turnieju Ligi Mistrzyń, który rozgrywany jest w Łodzi. Zespół Marka Chojnackiego zszedł z boiska pokonany i w niedzielę zagra o trzecie miejsce z litewską Gintrę-Universitetas Szawle.

Bramki dla łódzkiej drużyny zdobyły: Anna Rędzia w 13. minucie i Dominika Kopińska z rzutu karnego cztery minuty po zmianie stron. Od 57. minuty gole zdobywały już tylko Belgijki. Bramkarkę TME SMS dwukrotnie pokonała Alexis Taylor Thornton, a raz uczyniła to Lola Wajblum.

W niedzielę (21 sierpnia) o 12:00 TME SMS zagra o trzecie miejsce w grupie piątej z drużyną z Litwy, a o 18:00 na murawę Stadionu im. Władysława Króla wybiegną piłkarki Anderlechtu Bruksela i fińskiego KuPS Kuopio. Będzie to starcie o awans do kolejnej rundy eliminacyjnej.