Widzew pewnie ograł Pasy z Krakowa

Czwarte zwycięstwo Widzewa Łódź w sezonie 2022/2023 PKO Ekstraklasy stało się faktem. Zespół Janusza Niedźwiedzia pewnie ograł Cracovię 2:0 (1:0) i z dorobkiem 13 punktów przesunął się na siódme miejsce w tabeli. Do trzeciej Pogoni Szczecin traci trzy punkty. Ma jednak jedno spotkanie rozegrane więcej. Bramki dla Widzewa zdobyli: Dominik Kun i Marek Hanousek z rzutu karnego.

Widzewiacy od pierwszego gwizdka ruszyli z atakiem i już w 3. minucie mogło być 1:0. Rzut rożny nie przyniósł jednak bramkowego efektu. 60 sekund później Jordi Sanchez znalazł się w sytuacji sam na sam z Karolem Niemczyckim. Bramkarz Cracovii obronił strzał Hiszpana, ale wobec dobitki Dominika Kuna był już bezradny. Sześć minut później Widzew powinien podwyższyć prowadzenie. Koronkowa akcja Sanchez-Kun-Łukasz Zjawiński zakończyła się strzałem tego ostatniego, ale nie było to precyzyjne uderzenie. Kolejne minuty przyniosły kolejne okazje, ale na posterunku był najlepszy tego dnia w Cracovii Niemczycki. Bramkarz Pasów bronił świetnie, ale musiał skapitulować po strzale Marka Hanouska z rzutu karnego. Piotr Lasyk podyktował go za zagranie piłki ręką przez Davida Jablonskiego. Mimo kilku jeszcze okazji wynik już się nie zmienił. W sobotę (17 września) zespół Widzewa wyjedzie do Mielca na mecz z miejscową Stalą.

Widzew Łódź – Cracovia 2:0 (1:0)
Bramki: Dominik Kun 4, Marek Hanousek 53-karny

Widzew: Ravas – Danielak (71′ Zieliński), Stępiński, Szota ż, Kreuzriegler – Nunes (22′ Milos), Zjawiński (71′ Sypek), Hanousek, Kun (85′ Hansen), Letniowski (85′ Lipski) – Sanchez