Widok-Unia – MKS II Kutno 2:2

Widok-Unia Skierniewice zremisował z rezerwami MKS Kutno 2:2 w sparingowym spotkaniu, które rozegrane zostało w sobotni wieczór na sztucznej nawierzchni przy ulicy Pomologicznej w Skierniewicach.

Przeciwnikiem piłkarzy trenowanych przez Michała Gajdę był MKS II Kutno. To drużyna prowadzona przez byłego piłkarza Pelikana Łowicz, Andrzeja Grzegorka. Jego podopieczni po rundzie jesiennej zajmują 2. miejsce w rozgrywkach klasy okręgowej łódzkiej, z zaledwie jednopunktową stratą do Górnika Łęczyca. Widać było w meczu, że taryfy ulgowej nie będzie, gdyż goście dążyli do zwycięstwa. W pierwszej minucie obok bramki Łukasza Michalaka strzelał jeden z zawodników z Kutna. W 3. minucie pierwsza doskonała szansa gospodarzy. Dawid Stefaniak podawał piłkę Mariuszowi Markowskiemu, lecz „Mambo” strzelił obok lewego słupka. W 7. minucie umiejętności Łukasza Michalaka sprawdził Bartosz Kaczor oddając strzał z ponad 20 metrów, lecz bramkarz ze Skierniewic dobrze interweniował. W 10. minucie jeden z zawodników gości oddał strzał, który przelobował bramkarza gospodarzy, lecz piłka po odbiciu się od poprzeczki wyszła poza pole gry. W 13. minucie kolejna doskonała sytuacja dla zespołu Skierniewic. W ładnej dwójkowej akcji wzięli udział Eryk Sulikowski i Daniel Karwat. Napastnik Widoku-Unii podawał piłkę z prawej strony w środek pola, gdzie znalazł się Sulikowski, lecz młody zawodnik gospodarzy podobnie jak kilka minut wcześniej Markowski, strzelił niecelnie obok lewego słupka. W kolejnych minutach na bramkę MKS-u uderzali Daniel Karwat i Łukasz Winciorek. Zawodnicy z Kutna mieli jedną doskonałą okazję, lecz jej nie wykorzystali. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i piłkarze prowadzeni przez grającego trenera Grzegorka dopięli swego. W 35. minucie po niezbyt dobrej postawie obrony, gola na 1:0 dla gości strzelił Rafał Rybicki. Tuż przed przerwą strzelał jeszcze Michał Słojewski, jednak jego strzał przeleciał wysoko nad bramką.
Drugą połowę doskonale rozpoczęła drużyna Widoku-Unii. W 46. minucie Daniel Karwat, będący na prawej stronie boiska, podał piłkę na środek pola karnego. Tam w wyśmienitej sytuacji znalazł się Łukasz Winciorek, który oddał precyzyjny strzał i zrobiło się 1:1. Niezbyt długo utrzymywał się ten rezultat, bowiem w 48. minucie Kutno prowadziło 2:1, a nieszczęśliwie w tej sytuacji interweniował Milosz Krstić, który wpakował piłkę do własnej bramki. W 55. minucie dobre prostopadłe podanie zanotował Krstić, lewą stroną boiska popędził Tomasz Cybulski, wpadł z piłką w pole karne, oddał skuteczny strzał i zrobiło się 2:2.  W sobotnim sparingu wynik nie uległ już zmianie. Najbliższy mecz Widoku-Unii w najbliższą sobotę 25 lutego o godzinie 14:00. Ich przeciwnikiem będzie czwartoligowy LKS Kwiatkowice.

Widok-Unia Skierniewice – MKS II Kutno 2:2 (0:1)
Łukasz Winciorek 46, Tomasz Cybulski 55 – Rafał Rybicki 35, Milosz Krstić 48 (s)

Widok-Unia Skierniewice: Łukasz Michalak (46 Robert Janeczek) – Eryk Sulikowski (63 Piotr Mikulski), Dawid Stefaniak (46 Marcin Zieliński), Piotr Wysocki (65 Daniel Paprocki), Rafał Baleja (67 Mateusz Staszewski) – Łukasz Winciorek, Milosz Krstić, Michał Słojewski (46 Arkadiusz Blechowski), Dominik Kostecki – Mariusz Markowski (46 Tomasz Cybulski), Daniel Karwat (70 Konrad Klimczak)
Trener: Michał Gajda
MKS II Kutno: Michał Sokołowicz – Artur Machoń, Marcin Panek, Bartosz Kaczor, Dawid Gałązka – Rafał Rybicki, Andrzej Grzegorek, Mariusz Jaśkiewicz, Bartłomiej Lewańczyk – Arkadiusz Błaszczyk, Mateusz Szewczyk
Grali też: Tomasz Wróblewski, Bartosz Brząkała, Krystian Rosik
Trener: Andrzej Grzegorek

Źródło: Jarosław Lewandowski (Skierniewice).