Grad bramek w Skierniewicach

W sobotnim meczu rozgrywanym na sztucznej nawierzchni w Skierniewicach przy ulicy Pomologicznej pomiędzy Widokiem-Unią Skierniewice (skierniewicka klasa okręgowa) a LKS Kwiatkowice (IV liga łódzka) padł remis 4:4 (1:0). Warto dodać, że obydwa zespoły miały utrudnione warunki, gdyż w czasie meczu silnie wiało. Mimo to padło, aż osiem bramek.

Pogoda nie była sprzymierzeńcem piłkarzy, a niektórych momentach grą rządził przypadek. Zawody lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w pierwszych sekundach zza pola karnego strzelał Łukasz Winciorek, ale dobrze zachował się Jakub Światłowski, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę potem po rozegraniu rzutu rożnego przez Łukasza Winciorka piłka trafiła do Tomasza Cybulskiego. Zawodnik strzelił jednak nad bramką. W 3. minucie pięknie interweniował Robert Janeczek po tym jak jeden z zawodników LKS oddał groźny strzał z dystansu. W 11. minucie Arkadiusz Blechowski uderzał strzelał obok prawego słupka. W 14. minucie dobrą akcję przeprowadził Mariusz Markowski, który podał do znajdującego się w polu karnym Arkadiusza Blechowskiego, a ten celnie strzelił piłkę prawą nogą na długi słupek i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 1:0. W tym okresie przewagę mieli piłkarze prowadzeni przez trenera Michała Gajdę. W 23. minucie po podaniu Mariusza Markowskiego zbyt słaby strzał lewą nogą oddał Timothy Olufemi. Bramkarz LKS  pewnie interweniował. Spotkanie stało na niezłym poziomie, a nieliczna grupka kibiców oglądająca ten mecz, nie miała większych powodów do narzekań. W kolejnych minutach dobrze przerywali akcję przeciwników między innymi Dominik Kostecki i Piotr Wysocki. W końcowych fragmentach pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą połowę znakomicie rozpoczęli goście. W 47. minucie w zamieszaniu w polu karnym Widoku-Unii przytomnością umysłu wykazał się Wojciech Kuświk, który wyrównał stan na 1:1. Goście niezbyt długo cieszyli się tym rezultatem, bowiem w 49. minucie znakomitą dwójkową akcję przeprowadzili Eryk Sulikowski i Łukasz Winciorek. Napastnik ładnie podał piłkę do Eryka Sulikowskiego, a ten pewnie prawą nogą strzelił w krótki róg bramki gości. Chwilę potem znów znakomicie asystował Łukasz Winciorek. Tym razem piłka trafiła do Mariusza Markowskiego, a ten pewnie strzelił na 3:1. W 58. minucie z lewej strony boiska dośrodkowywał Łukasz Kacprzak, a futbolówka trafiła na głowę Wojciecha Kuświka, który nie dał szans na skuteczną obronę Robertowi Janeczkowi. Wynik meczu w tym momencie uległ zmianie i zrobiło się 3:2. W 62. minucie bliski strzelenia gola był Konrad Klimczak, jednak jego strzał zmierzający do bramki w ostatniej chwili wybił jeden z zawodników drużyny z Kwiatkowic. W 64. minucie Widok-Unia miał kolejną szansę na zdobycie bramki. Timothy Olufemi zostawił piłkę Piotrowi Mikulskiemu. Ten oddał strzał z dystansu zmierzający do bramki, jednak znakomitą paradą popisał się Jakub Olczyk. W 68. minucie błąd popełniła linia obrony zespołu gospodarzy. Z lewej strony z rzutu rożnego dośrodkowywał  Łukasz Kacprzak, a akcję głową wykończył Marcin Konieczny i było 3:3. W 72. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Winciorka jeden z zawodników gości wybijał piłkę głową z bramki poza pole gry. Niebawem znów w roli głównej wystąpił napastnik gospodarzy. Tym razem był faulowany w polu karnym i sam podszedł do jedenastki. Strzelił pewnie w prawy górny róg nie dając żadnych szans golkiperowi gości. W końcowym fragmencie meczu gra była bardziej spokojniejsza. W 83. minucie w polu karnym piłkę przewrotką strzelił Wojciech Kuświk. Była to ostatnia bramka w meczu. Niebawem sędzia zakończył zawody, które stały na dobrym poziomie.

Widok- Unia Skierniewice- LKS Kwiatkowice 4:4 (1:0)

Bramki: Arkadiusz Blechowski 14, Eryk Sulikowski 49, Mariusz Markowski 50, Łukasz Winciorek 74 (k) – Wojciech Kuświk 47, 58, 83, Marcin Konieczny 68

Widok Unia: Robert Janeczek – Eryk Sulikowski (55 Maciej Kozłowski), Rafał Baleja (55 Mateusz Staszewski), Piotr Wysocki, Dominik Kostecki (55 Piotr Mikulski) – Mariusz Markowski (55 Damian Majcher), Marcin Zieliński, Arkadiusz Blechowski (65 Rafał Baleja), Timothy Olufemi – Tomasz Cybulski (55 Konrad Klimczak), Łukasz Winciorek (75 Tomasz Cybulski), Trener: Michał Gajda

Kwiatkowice: Jakub Światłowski – Łukasz Szmidt, Cezary Pacholczyk, Przemysław Sosnowski, Krzysztof Jaworski – Jakub Dregiel, Karol Kulczyński, Joachim Pabjańczyk, Mariusz Woźniak – Daniel Cichosz, Łukasz Kacprzak, Jakub Olczyk, Filip Skupiński, Marcin Konieczny, Daniel Jóźwiak, Damian Glapski, Wojciech Kuświk, Dariusz Gajdka, Trener: Antoni Dąbrowski

Sędziowali: Piotr Mikulski (do 55 minuty), (Skierniewice), Eryk Sulikowski (od 55 minuty), (Skierniewice)

Źródło: Jarosław Lewandowski