Korona rozgromiona przez Widok

W meczu 15. kolejki skierniewickiej klasy okręgowej, Korona Wejsce przegrała na własnym boisku z Widokiem-Unią Skierniewice aż 1:7 (0:3). Trzy razy na listę strzelców wpisał się zawodnik gospodarzy Tomasz Cybulski, a dwa trafienia zanotował Mariusz Markowski.

W kadrze Widoku-Unii Skierniewice na mecz z Koroną Wejsce, w porównaniu do spotkania z Jutrzenką Drzewce zabrakło: Rafała Balei, Arkadiusza Blechowskiego i Piotra Mikulskiego. Zadanie obydwu drużynom znacząco utrudniał wiatr. Chłodne powietrze także nie było sprzymierzeńcem piłkarzy w spotkaniu, które w niedzielne popołudnie odbywało się na stadionie w Wejscach. Mecz oglądała garstka osób. Szczególnie zaskakujące było małe zainteresowanie ze strony miejscowych kibiców. W końcowym fragmencie drugiej połowy rywalizację obserwowali już właściwie tylko kibice ze Skierniewic, a także miejscowi, którzy pełnili role porządkowych.

W tym meczu istniała właściwie tylko jedna drużyna. Już początek pokazał, że przyjezdni będą walczyć o trzy punkty. Najpierw w pierwszych minutach szczęścia próbowali Eryk Sulikowski i Łukasz Winciorek. Po kilkuminutowym okresie przestoju nadeszła 13 minuta. Z rzutu rożnego z lewej strony boiska dośrodkowywał Łukasz Winciorek, a w polu karnym znalazł się Daniel Paprocki, który głową skierował piłkę do bramki. Nie minęło 60 sekund, a było już 2:0 dla Widoku-Unii. W sytuacji sam na sam z Jarosławem Ruskiem doskonale zachował się Tomasz Cybulski, który strzelił swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Korona Wejsce próbowała grać z kontrataku, ale ich ataki będące konsekwencją błędów Widoku-Unii nie stwarzały większego zagrożenia. Piłkarze prowadzeni przez trenera Michała Gajdę, od samego początku byli bardzo skoncentrowani. Korona w wielu sytuacjach nie mogła przekroczyć połowy boiska, a goście przechwytywali podania już na połowie przeciwnika. W 24. minucie Dawid Ługowski dwa razy próbował strzelić gola, ale dobrze zachował się Łukasz Michalak, który wybił piłkę na rzut rożny. W 28. minucie gospodarze mieli doskonałą sytuację na zdobycie gola. Dawid Ługowski podawał do Krzysztofa Papugi, który wyszedł na czystą pozycję, lecz znakomicie zachował się Łukasz Michalak. Minutę później sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”. W dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Winciorek, który z około 16 metrów uderzył zewnętrzną częścią stopy obok lewego słupka bramki drużyny gospodarzy. Tym samym po 29 minutach było 3:0 dla gości, a to nie był jeszcze koniec. W 37. minucie Łukasz Winciorek strzelał w krótki róg, lecz dobrze zachował się Jarosław Rusek. W tej części meczu nic się już nie wydarzyło. Zdecydowanie w każdym elemencie górował zespół gości, a szczególnie dobrze grała linia obrony nie pozwalając na zmianę rezultatu.

Drugą połowę od mocnego akcentu rozpoczęli goście. W 48. minucie Tomasz Cybulski podał piłkę na prawo do Eryka Sulikowskiego, ten zagrał na środek pola do Mariusza Markowskiego, który dopełnił formalności i było 4:0 dla Widoku-Unii. W 54. minucie miał miejsce moment dekoncentracji w zespole gości. Mariusz Cieślak nieprzepisowo powstrzymał w polu karnym Krzysztofa Papugę i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Dawid Ługowski, który pewnie pokonał Łukasza Michalaka. W 58. minucie z około 30 metrów strzelał Rafał Piaskowski, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. W 63. minucie padła piąta bramka dla gości. Łukasz Winciorek, który wykonywał rzut rożny z prawej strony boiska podał do Eryka Sulikowskiego, ten doskonale dośrodkował w pole karne, a Tomasz Cybulski odpowiednio dostawił nogę i po raz drugi pokonał bramkarza Korony. Przyjezdni poszli za ciosem. Już dwie minuty później cieszyli się ze swojej szóstej bramki. Goście przechwycili piłkę, a akcję zainicjował Daniel Paprocki. Piłka w końcu trafiła do Mariusza Markowskiego, który wyszedł na czystą pozycję i znajdując się już w polu karnym strzelił w długi róg, nie dając żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. W kolejnych minutach strzelali Tomasz Cybulski i Mariusz Markowski, lecz ich strzały nie stanowiły zagrożenia dla Jarosława Ruska. W 72. minucie Dawid Ługowski strzelał z rzutu wolnego, a piłka przeleciała obok bramki gości. Chwilę potem Korona wykonywała rzut rożny, a Paweł Dróżdż w zamieszaniu w polu karnym trafił w słupek. W 74. minucie padła siódma bramka dla Widoku-Unii Skierniewice. Łukasz Winciorek prostopadle podał do Tomasza Cybulskiego, a ten pewnie pokonał bramkarza i strzelił swoją trzecią bramkę, zaliczając tym samym hat-trick. Dwie minuty później goście byli bliscy ósmego gola, ale Łukasz Winciorek strzelił obok bramki po tym jak próbował przerzucić piłkę nad bramkarzem. Do końca meczu nic już się nie wydarzyło i ostatecznie mecz skończył się wynikiem 7:1 dla zespołu Widoku-Unii Skierniewice. Było to najwyższe zwycięstwo podopiecznych trenera Michała Gajdy w tym sezonie. Dzięki temu zespół ma już na koncie 16 punktów i obecnie zajmuje 10 miejsce. Najbliższy przeciwnik, Orlęta Cielądz, zajmują 1 miejsce z dorobkiem 39 punktów. W 15 kolejce Orlęta Cielądz rozgromił u siebie Jutrzenkę Drzewce aż 6:0. Mecz 16 kolejki Widoku-Unii Skierniewice z Orlętami Cielądz zostanie rozegrany na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Skierniewicach w Wielką Sobotę 7 kwietnia o godzinie 17:00.

Korona Wejsce – Widok-Unia Skierniewice 1:7 (0:3)

Bramki: Dawid Ługowski 55 (k) – Daniel Paprocki 13, Tomasz Cybulski 14, 63, 74, Łukasz Winciorek 29, Mariusz Markowski 48, 65

Korona: Jarosław Rusek – Wojciech Rokicki, Dariusz Piątkowski, Łukasz Scęcelek, Marcin Wróbel – Mariusz Mamcarz (46 Paweł Dróżdż; 75 Konrad Tuszyński), Michał Brzózka, Rafał Piaskowski, Krzysztof Papuga – Dawid Ługowski, Dawid Dąbrowski (46 Sebastian Sumiński), Trener: Dawid Ługowski

Widok-Unia: Łukasz Michalak – Eryk Sulikowski (67 Maciej Kozłowski), Marcin Zieliński, Milosz Krstić, Mateusz Staszewski, Dominik Kostecki (15 Mariusz Cieślak) – Mariusz Markowski (72 Damian Majcher), Daniel Paprocki, Łukasz Winciorek, Daniel Karwat – Tomasz Cybulski, Trener: Michał Gajda

Żółte kartki: Łukasz Scęcelek (Korona) – Marcin Zieliński, Mateusz Staszewski (Widok-Unia)

Sędziował: Krzysztof Niedźwiadek (Skierniewice), asystenci: Mateusz Mionsek, Grzegorz Golis (Skierniewice)