ŁKS Łódź odzyskał prowadzenie w tabeli

Przez 29 godzin Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie otwierał tabelę grupy pierwszej III ligi. W niedzielne popołudnie ŁKS Łódź pokonał, na swoim boisku, Pelikana Łowicz 1:0 (0:0) i znowu jest liderem. Wygraną w meczu kończącym 21. kolejkę spotkań dał łodzianom Patryk Bryła, który skutecznie wykonał rzut karny.

ŁKS przystąpił do meczu osłabiony brakiem Jewhena Radionowa, który pauzuje z powodu kontuzji. Mecz rozpoczął się dla miejscowych znakomicie. Michał Nowak sfaulował w polu karnym Patryka Bryłę i sędzia podyktował rzut karny dla ŁKS. Poszkodowany podszedł do piłki i strzelił gola. W 31. minucie znakomitą okazję do zdobycia bramki zmarnował Patryk Szymański.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od ataków Pelikana. Goście mogli wyrównać, ale Kamil Rozmus wybił piłkę z linii brakowej. W samej końcówce meczu Jakub Kostyrka groźnie strzelał głową, ale minimalnie niecelnie. Pelikan, choć w ostatnich minutach meczu przeważał, nie zagroził bramce Michała Kołby. Za to, już w doliczonym czasie gry, czerwoną kartką upomniany został Dawid Sarafiński z ŁKS, a nieco wcześniej Przemysław Bella z Pelikana.

ŁKS Łódź – Pelikan Łowicz 1:0 (1:0)