Remisowe derby Zduńskiej Woli

Remisem 1:1 (0:0) zakończyły się piłkarskie derby Zduńskiej Woli w sieradzkiej klasie okręgowej. To pierwszy remis w trzecim meczu tych drużyn, na tym szczeblu rozgrywkowym. W poprzednim sezonie Pogon wygrała 3:2, a w rewanżu triumfował MKS 3:0. Obie bramki padły w końcówce spotkania.

W opinii obserwatorów lepsza była Pogoń. W pierwszej połowie podopieczni trenera Marcina Olejniczaka mieli nawet rzut karny, ale strzał Rafała Porady obronił bramkarz MKS. W 80. minucie Łukasz Kaczmarek otworzył wynik, ale trzy minuty później do remisu doprowadził Mikael Idzikowski. Pogoń nadal jest liderem tabeli, a w sobotnim spotkaniu straciła pierwsze w tym sezonie punkty przed własną publicznością.

Pogoń Zduńska Wola – MKS Zduńska Wola 1:1 (0:0)
Bramki: Łukasz Kaczmarek 80 – Mikael Idzikowski 83

Pogoń: Szewczyk – Józefczyk (74′ Kurzynoga), Olejniczak (83′ Szwaj), Porada, Adamski – Górzawski, Maraszek, Rosiak (88′ Suchański), Kaczmarek – Mordon, Kaleta

MKS: Zielonka – Adamczuk, Jóźwiak, Kajetan Tomczyk, Kołuda – Jaszczak, Pilarski, Piotrowski (64′ Bednarek), Kubiak – Idziowski, Światowy (78′ Tomczyk)