Cenna wygrana RTS Widzewa z Drwęcą

RTS Widzew Łódź okazał się lepszy od Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie pokonując rywala 3:1 (1:0) w niedzielnym meczu 10. kolejki III ligi. Podopieczni Franciszka Smudy dopisali więc do swojego konta trzy punkty i w tabeli ustępują tylko Sokołowi Aleksandrów. Bramki dla Widzewa zdobyli Sebastian Zieleniecki, Radosław Sylwestrzak i Michał Miller.

Kibice obejrzeli typowy mecz walki, w którym nikt nie zamierzał odpuszczać nawet na sekundę. Gospodarze prowadzili z Widzewem wyrównaną grę, ale z biegiem czasu przewaga zaczęła należeć do podopiecznych Franciszka Smudy. Dwie minuty przed przerwą RTS Widzew zdobył gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Sebastian Zieleniecki i celną główką pokonał Daniela Niźnika.

Kwadrans po wznowieniu było już 2:0 dla przyjezdnych. Tym razem skutecznym strzałem głową popisał się Radosław Sylwestrzak. Widzew w drugiej połowie kontrolował boiskowe wydarzenia, a chaotyczne próby gospodarzy nie stwarzały poważniejszego zagrożenia pod bramką Patryka Wolańskiego. Dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry golkiper RTS Widzewa skapitulował, ale gol Macieja Koziary nie odmienił już losów meczu. Mało tego – podrażniony RTS Widzew raz jeszcze zaatakował, a swoich byłych kolegów pogrążył Michał Miller.

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – RTS Widzew Łódź 1:3 (0:1)
Bramki: Maciej Koziara 90+2 – Sebastian Zieleniecki 43, Radosław Sylwestrzak 59, Michał Miller 90+4

RTS Widzew: Wolański – Pigiel, Sylwestrzak, Zieleniecki, Kozłowski – Michalski, Kazimierowicz (90′ Niedziela), Radwański, Mąka (81′ Kwiek), Świderski (61′ Gołębiewski) – Miller