Syn Nędzy przerwał serię Widzewa Łódź

To nie było dobre spotkanie w wykonaniu wicelidera PKO Ekstraklasy, Widzewa Łódź. W piątkowym meczu 15. kolejki zespół Janusza Niedźwiedzia przegrał w Zabrzu z Górnikiem aż 0:3 (0:3). Widzew w niczym nie przypominał drużyny, która przebiła się aż na drugie miejsce w ligowej tabeli. Przegrał zasłużenie, a bramki dla Górnika zdobyli: Szymon Włodarczyk 2 i Lukas Podolski.

Tym razem Henrich Ravas nie miał tyle szczęścia co w poprzednich pojedynkach ligowych. Pierwszego gola Widzew stracił już w 18. minucie, a wynik spotkania otworzył Szymon Włodarczyk. Sześć minut później Słowaka pokonał Lukas Podolski, a tuż przed przerwą 19-letni syn byłego piłkarza Widzewa Piotra, nazwanego przez trenera Oresta Lenczyka Nędzą (w latach 2002-2003 zagrał 41 meczów, strzelając 14 bramek) ustalił wynik na 3:0. Po przerwie bramki już nie padły, a Widzew musi już myśleć o kolejnym pojedynku. 6 listopada o 15:00 zmierzy się na swoim stadionie z Radomiakiem Radom.

Górnik Zabrze – Widzew Łódź 3:0 (3:0)
Bramki: Szymon Włodarczyk 18, 45, Lukas Podolski 24

Widzew: Ravas – Zieliński (46′ Danielak), Stępiński, Szota (46′ Żyro), Kreuzriegler – Milos (78′ Zjawiński), Terpiłowski, Hanousek (81′ Shehu), Kun (46′ Letniowski), Pawłowski – Sanchez